sobota, 7 lutego 2009

Sklep Roku 2008 - Super Czytelnia

Super Czytelnia została najlepszym sklepem w 2008 w sieci NEXTRANET. Poniżej znajduje się przedruk z blog.nextranet.pl.

"W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment przedstawienia laureata tytułu Wzorowy Sklep Roku 2008 - został nim super.nextore.pl. To zwycięstwo nie jest wielkim zaskoczeniem, gdyż Nextore Super Czytelnia od samego początku wyróżniał się na tle innych Sklepów. Mimo, że inni zdobywcy tytułu Sklep Miesiąca modyfikowali wygląd i podnosili skuteczność swoich Nextore - ich wysiłki okazały się niewystarczające. Nasz Zwycięzca w tym samym czasie również podjął takie działania i nie dał się wyprzedzić."

1. Lider rankingów

Super Czytelnia stale utrzymuje się na szczycie rankingów - bardzo często na pierwszym miejscu. Przyciąga dużą liczbę potencjalnych Klientów (ponad 18000 wizyt w ciągu ostatnich 30 dni), ale robi to w sposób przemyślany, dzięki czemu ruch ten przekłada się również na złożone i opłacone zamówienia.

Zwycięstwo w edycji rocznej było możliwe, między innymi dzięki rewelacyjnemu wzrostowi skuteczności, której współczynnik od czasu wyboru na Wzorowy Sklep Miesiąca wzrósł ponad dwukrotnie! Utrzymując wcześniejszą skuteczność super.nextore.pl mógłby jedynie walczyć o 3-4 miejsce w edycji rocznej, gdyż e-sklep.nextore.pl oraz escp.sklep.pl już osiągnęły wyższy współczynnik skuteczności niż ten, który pozwolił Super Czytelni zdobyć tytuł Sklepu Miesiąca w sierpniu.

2. Reagujący na otoczenie

Sprzedawca przez cały czas obserwuje zachowania Klientów i innych Sprzedawców. Nieustannie poszukuje nowych możliwości promocji i wdraża nowatorskie rozwiązania zarówno w kwestii wyglądu Sklepu, jak i metod promowania.

3. Wykorzystujący nowe narzędzia

W nagłówku Sklepu można obecnie znaleźć link do kanału na YouTube, gdzie można odsłuchać wszystkie fragmenty książek z oferty Sklepu.

4. Oferujący wartościowe treści

Czytelnicy bloga http://super-czytelnia.blogspot.com/ nie są już zasypywani suchymi opisami książek - zamiast tego Sprzedawca publikuje newsy związane ze światem epublikacji (np. na temat czytników). Są to wartościowe treści - informacje, które mogą zainteresować Czytelnika i skłonić go do powrotu na bloga.

5. Dbający o wygląd Sklepu

Logo wyraźnie identyfikujące Sklep, przyjazna kolorystyka i górne menu z linkami do narzędzi budujących społeczność wokół Sklepu, czyli bloga, newslettera, kanału RSS. Wszystko to sprzyja zatrzymaniu Klienta na Sklepie lub w serwisach z nim powiązanych.

Źródło: blog.nextranet.pl

Brak komentarzy dla: “Sklep Roku 2008 - Super Czytelnia”

Prześlij komentarz