czwartek, 5 marca 2009

Kindle w iPhone

Amazon Kindle to najpopularniejszy czytnik elektronicznych książek. Urządzenie łączy się za pomocą WiFi ze sklepem Amazon, gdzie możemy kupić interesujące nas ebooki. Niedawno premierę miała druga wersja tego czytnika, w której poprawiono wyświetlacz i zwiększono pamięć, ale przede wszystkim dodano syntezator mowy.

Amazon Kindle to jedyne takiego typu urządzenie, które odniosło wielki sukces na rynku. Jeszcze kilka lat temu by to mnie nie zdziwiło, jednak obecnie nie widzę w ogóle przyszłości dla takich urządzeń z racji, że na rynku mamy smartfony.

Amazon wydał właśnie darmową aplikację na iPhone i iPod Touch pozwalająca również ściągać ebooki z Kindle Store. Przede wszystkim jednak aplikacja została pozbawiona syntezatora mowy, co jak pisałem wyżej było nowością w Kindle 2. Amazon nie boi się, że wydanie tej aplikacji przyniesie straty w sprzedaży czytnika. Słusznie - iPhone ma gorszy wyświetlacz niż Kindle do czytania książek, ale w ciągu kilku lat ta sytuacja może się zmienić przecież użytkownicy chcą mieć wszystko w jednym - telefon, aparat, odtwarzacz mp3 i wideo, a jakby dodać do niego jeszcze profesjonalny czytnik e-książek to na pewno by się nie obrazili.
Źródło: gadzetomania.pl

Brak komentarzy dla: “Kindle w iPhone”

Prześlij komentarz