środa, 13 kwietnia 2011

Amazon sprzedaje czytnik Kindle za 114$ z reklamami

Rok temu zaczęła się wojna cenowa czytników e-książek. Amazon kontynuuje tę wojnę wprowadzając jako pierwszy na rynku czytnik z reklamami.

Zamiast 139$ klient zapłaci 114$. Co do reklam. Nie mają być agresywne jak to zdarza się w Internecie. Reklamy będą emitowane tylko w menu urządzenia i na wygaszaczu ekranu a nie podczas czytania książek. Będą to nie tylko informacje od reklamodawców, ale także specjalne oferty dotyczące zakupów w Amazonie np. bony na zakupy w Audible.com etc.

Dzięki takiemu posunięciu Amazon coraz intensywniej wprowadza e-czytelnictwo do codziennej rzeczywistości i chce, aby czytnik e-booków stał się podstawowym gadżetem każdego człowieka jak telefon komórkowy. Jeśli firmie uda się zejść z Kindle do magicznej granicy 100$ może się okazać, że tego ruchu mogą nie wytrzymać konkurenci. Amazon walczy o jak największy kawałek tortu jakim są e-książki, w końcu w USA do 2015 roku rynek ma sięgnąć wartości 2,8 miliarda dolarów.

Więcej informacji o specjalnej wersji Kindle oraz możliwość zamówienia znajduje się tutaj.

2 Odpowiedzi na temat “Amazon sprzedaje czytnik Kindle za 114$ z reklamami”

Remek pisze...

A to nowinka. Ostatnio sobie pozwoliłem na zakup tego właśnie czytnika. Mogę powiedzieć, że książki czyta się dość komfortowo, bez porównania lepiej niż na komputerze. Jeżeli Amazon bardziej rozwinie oprogramowanie dostarczane w kindlu, doda kolejne formaty plików jakie można spotkać w przypadku e-ksiązek, to myślę, że zajedzie konkurencję. Patrząc po sprzedaży na allego, to chyba w tej chwili najpopularniejszy czytnik w Polsce. A Ty Adam z jakiego czytnika korzystasz?

Adam pisze...

@Remek.

Ja też pozwoliłem sobie dość niedawno na zakup czytnika. Niemniej jednak Amazon Kindle jest dla mnie upośledzony. Nie zapłacę 500, aby nie móc czytać standardu e-booków EPUB. Nie będę bawił się, w żadne konwersje. Dlatego wybór padł na świetne urządzenie jakim jest Onyx Boox X60. Genialny czytnik. Ostatnio jednak mam tyle pracy, że aż tyle czytać nie mogę ;)

Prześlij komentarz