niedziela, 9 sierpnia 2009

Kolporter stawia na e-booki i eClicto

Nadchodzi nowa kultura czytania. Kolporter Info, spółka należąca do Grupy Kapitałowej Kolporter, w ciągu kilku najbliższych miesięcy uruchomi sprzedaż e-booków oraz elektronicznych czytników pod nazwą eClicto.

Projekt eClicto.pl na dobre ma ruszyć już jesienią 2009 roku. Firma obecnie negocjuje i podpisuje umowy z kolejnymi wydawcami, pozyskując w ten sposób kontent handlowy. Kilka dni temu zaprezentowano polski czytnik e-prasy i e-booków.

Czytnik eClicto ma wymiary 118 x 188 x 8,5 mm, wraz z baterią waży tylko 174 g, a więc jest niezwykle lekkim i poręcznym urządzeniem. Dzięki niemu można czytać elektroniczne dokumenty, książki i inne publikacje - komfort jest niemal identyczny jak przy czytaniu tekstu wydrukowanego na papierze. Ekran eClicto jest przyjazny dla oczu: dzięki wykorzystaniu nowatorskiej technologii eInk wyświetlacz nie męczy wzroku, a jednocześnie zachowuje wysoki kontrast.

Wraz z urządzeniem eClicto Kolporter Info zaoferuje możliwość korzystania z bogatej biblioteki książek i dokumentów zabezpieczonych w formacie EPUB. Publikacje (zarówno darmowe, jak i odpłatne) będą dostępne na platformie internetowej. Czytnik umożliwi także wyświetlanie niezabezpieczonych plików w standardach otwartych, między innymi: PDF, TXT, HTML.

eClicto będzie mógł zmieścić w swojej pamięci wewnętrznej do czterystu książek. Liczbę tę będzie można powiększyć dzięki wbudowanemu czytnikowi kart SD o pojemności do 4 GB. Oprócz czytania książek eClicto pozwoli również na przechowywanie i przeglądanie czarno- białych zdjęć oraz odtwarzanie plików MP3.

Portal informacyjny eClicto.pl będzie zawierał wiadomości i artykuły dotyczące ebooków i tradycyjnych książek. Internauta znajdzie tam zapowiedzi i relacje z premier literackich i spotkań autorskich, nowości wydawnicze, recenzje, sylwetki pisarzy, a także informacje ze świata kultury.

Źródło: media2.pl

Brak komentarzy dla: “Kolporter stawia na e-booki i eClicto”

Prześlij komentarz