sobota, 18 lipca 2009

eClicto: Polski czytnik e-książek nadchodzi!

O książkach elektronicznych oraz e-papierze słyszymy od dawna, jednak jak do tej pory w naszym kraju jako ebooki były głównie oferowane książki piracko digitalizowane przez amatorów, a jedynymi czytnikami - palmtopy i palmfony. Ale ten stan ma szansę się zmienić i to całkiem niedługo.

Najprawdopodobniej już we wrześniu będziemy mogli kupić eClicto - pierwszy polski czytnik ebooków. Urządzenie ma wymiary 118x188x8,5 mm, wazy 174 g i zgodnie z najnowszym trendem jest wyposażone w ekran w technologii e-ink. eClicto ma mieć na pokładzie pamięć umożliwiającą zapisanie do czterystu książek, rozszerzalną za pomocą kart SD (do 4 GB), a wbudowana bateria pozwoli na dwa tygodnie czuwania albo przewrócenie 8000 wirtualnych kartek.

Stojąca za projektem grupa kapitałowa Kolporter zamierza zaoferować klientom możliwość korzystania za pośrednictwem internetowej platformy z bogatej biblioteki darmowych i płatnych publikacji - książek i dokumentów w formacie EPUB. Grupa Kolporter podpisuje w tej chwili umowy z kolejnymi wydawcami. Nie wiadomo jednak jeszcze jaką formę i wysokość mają mieć opłaty. Według niepotwierdzonych informacji, czytnik eClicto ma kosztować nieco poniżej 1000 zł, a oprócz zawartości biblioteki Kolportera będzie można na nim czytać także pliki PDF, TXT i HTML.

Źródło: CHIP 08/2009

2 Odpowiedzi na temat “eClicto: Polski czytnik e-książek nadchodzi!”

Anonimowy pisze...

Cena jest śmieszna. Za tyle to używanego laptopa kupię i będę mógł więcej niż tylko czytać na nim. Cena czytnika książek nie powinna być wyższa niż 200 zł. I nie musi mieć te urządzenie wszelkich wodotrysków - wystarczy zdolność czytania plików TXT, DOC, RTF, PDF. Reszta jest nieistotna, bo tylko zwiększająca cenę, a to ma być tanie i popularne urządzenie, jeśli ma zwiększać liczbę czytających.

Adam pisze...

Też chciałbym aby czytniki były po ~200 PLN. Ale może już niedługo? Przeczytaj to -> http://super-czytelnia.blogspot.com/2010/03/wreszcie-tanie-czytniki-ebook-nowy-chip.html

Prześlij komentarz