środa, 29 lipca 2009

E-Literatura w telefonie komórkowym

Literatura trafia na stałe do telefonu komórkowego. W modelu Nokia E52 wbudowana została specjalna aplikacja do słuchania audiobooków o nazwie "audioteka.pl audiobook player" oraz najnowszy bestseller Paula Coelho - "Zwycięzca jest sam".

Powieść "Zwycięzca jest sam", dostępna dzięki Wydawnictwu Drzewo Babel, to najnowsze dzieło brazylijskiego pisarza i jego pierwszy kryminał. Akcja książki rozgrywa się w Cannes podczas słynnego festiwalu filmowego. To opowieść o ciemnych stronach życia w świetle jupiterów. Bohaterami powieści są producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące gwiazdy filmowe oraz te, których splendor już nieco przygasł. Główny bohater Igor, rosyjski multimilioner, owładnięty obsesją na punkcie swojej byłej żony, która odeszła ze znanym projektantem mody, nie cofa się przed niczym, by odzyskać jej miłość. Podróży do opisanego przez Paula Coelho świata współczesnej mody i filmu towarzyszy Andrzej Mastalerz, aktor związany obecnie z Teatrem Studio w Warszawie, którego prawie trzynastogodzinna interpretacja doskonale oddaje atmosferę powieści.

Wchodzące do sprzedaży telefony Nokia E52 posiadają nagrany audiobook Coelho. Audiobooków na Nokia E52 można słuchać dzięki specjalnej aplikacji "audioteka.pl audiobook player" zainstalowanej w urządzeniu. Aplikacja zapewnia łatwe i wygodne słuchanie audiobooków pochodzących z serwisu audioteka.pl m.in., dzięki funkcji automatycznej zakładki, która pamięta w którym miejscu przerwaliśmy słuchanie audiobooka, łatwej nawigacji po tytułach audiobooków wgranych na telefon oraz wygodnej funkcji blokady klawiszy z poziomu playera.

Aplikacja została sfinansowana w ramach projektu Wdrożenie oprogramowania na potrzeby świadczenia innowacyjnych usług cyfrowych dostosowanych do XXI wieku - wieku społeczeństwa informacyjnego, realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Źródło: press.pl

Brak komentarzy dla: “E-Literatura w telefonie komórkowym”

Prześlij komentarz