poniedziałek, 7 września 2009

Najtańszym czytnikem e-booków na rynku będzie...

ASUS Eee-reader. Krążą plotki, że dostępne będą dwa modele prezentowanego gadżetu – pierwszy budżetowy z podstawową funkcjonalności, którego cena ma nie przekraczać 100 funtów oraz droższy model, na temat którego nie wiele wiadomo. Przypuszcza się, że lepszy model będzie posiadał 3G, przeglądarkę internetową oraz możliwość rozszerzenia pamięci (najprawdopodobniej poprzez czytnik kart).

Co do samego urządzenia, to będzie ono posiadało dwa ekrany dotykowe i możliwość czytania książek w najbardziej tradycyjnym tego słowa znaczeniu – czyli dwie strony, każda na oddzielnym ekranie. Plotka niesie, że gadżet będzie posiadał kolorowy ekran, mikrofon, głośniki i kamerę internetową, ale nie wiadomo jeszcze odnośnie którego modelu się to odnosi.

Z tego co na razie wiadomo Eee-reader będzie najprawdopodobniej posiadał ekrany LCD, a nie technologię e-ink znaną z tradycyjnych czytników e-książek. Jednak dzięki temu, jego funkcjonalność także wzrośnie, gdyż możliwe będzie wykorzystywanie urządzenia jako tabletu. Ciekawe jednak, jaki będzie czas pracy na baterii. Oficjalne stanowisko w tej sprawie Asus ma ogłosić do końca tego roku.
Źródło: gadzetomania.pl

Brak komentarzy dla: “Najtańszym czytnikem e-booków na rynku będzie...”

Prześlij komentarz