środa, 21 lipca 2010

Czytniki ebooków ciągle tanieją. The Book za 90 USD!

The Book
Od pewnego czasu można zauważyć wzmożoną walkę o klienta na rynku e-czytników. Ostatnie przeceny czytników największych graczy tj. Amazon, Barnes&Noble ustanowiły trend na tanie e-readery.

W USA można kupić The Book firmy Augen w sieci sklepów K-Mart za 90 dolarów (zamiast dotychczasowych 130).

Jednak jaka cena taka jakość. Urządzenie nie posiada wyświetlacza e-ink tylko 7-calowy LCD TFT w natywnej rozdzielczości 800x480. Nie posiada także modułu 3G, a jego procesor jest taktowany tylko na 400 MHz. Całością zarządza system Linux. Czytnik posiada klawiaturę QWERTY, 2 GB wbudowanej pamięci, port na kartę SD i moduł WiFi. Bateria wytrzymuje 8 godzin. Urządzenie wspiera wszystkie podstawowe formaty ebooków, odtwarza muzykę i wideo, ma również przeglądarkę internetową.

Czytnik tylko dostępny w K-mart za cenę 90$. Można go zamówić przez Internet lecz cena wtedy będzie wynosić 130$ + 50$ za wysyłkę do Polski.

Następnym tanim urządzeniem do czytania e-książek będzie GM2000 od firmy Gemei. Dostępne są dwa modele z 6 i 7-calowym kolorowym wyświetlaczem LCD. Oba posiadają te same specyfikacje tj. możliwość odtwarzania wideo (wiele formatów w tym nawet FullHD), audio, grafiki oraz oczywiście ebooków. Bateria o pojemności 2500 mAh wielogodzinne działanie. Patrząc na pełną specyfikację urządzenia na stronie producenta można powiedzieć, że jest naładowane możliwościami. Prawie jak tablet. Do czytnika można dołączyć kartę SD o pojemności max. 32 GB.

GM2000 można obejrzeć tutaj. Jego cena to 120$. Wymagana znajomość Chińskiego, albo skorzystanie z google.translate.pl :)

Brak komentarzy dla: “Czytniki ebooków ciągle tanieją. The Book za 90 USD!”

Prześlij komentarz