czwartek, 24 czerwca 2010

Cenowa wojna e-czytników

Na rynku czytników e-książek jest coraz goręcej. Urządzenie firmy Kobo rozchodzi się w błyskawicznym tempie, a przyczyną tego jest właśnie przystępna cena produktu tj. 150$.

Wielkie tuzy jak Amazon i Barnes & Noble stwierdziły, że muszą jednak obniżyć ceny swoich produktów, aby nie stracić dużego kawałka tortu jakim jest ta część rynku cyfrowych publikacji. Barnes & Noble ogłosiło, że obniża cenę czytnika Nook 3G z 259 do 199$. Ponadto na rynek trafiła druga wersja Nooka z Wi-Fi wyceniona na 149$. Natychmiast zareagował Amazon, obniżając cenę Kindle z 259 do 189$ czyli w obu przypadkach o 60 i 70$. Wszystko to spowodowane wysypem tanich czytników (częściowy też i tych Chińskich jak Teclast K5) oraz niesamowitą sprzedażą iPada. Jak podaje Apple, w przeciągu 80 dni sprzedano już... 3 miliony sztuk tabletu!

Goldman Sachs przewiduje, że do roku 2015 amerykański rynek cyfrowej książki zwiększy się o 47%. W tym samym czasie Apple ma zdobyć na nim 33% udziałów, a pozycja Amazona ma osłabnąć z obecnych 50 do 28 procent. Barnes & Noble zdobędzie za to 15% rynku.

Jedna odpowiedź na temat “Cenowa wojna e-czytników”

Asen pisze...

Ja osobiście wziąłbym czytnik za darmo od internetowej księgarni z dużą ofertą wydawniczą i zdeklarowałbym zakupy e-książek na umówionym poziomie na dwa lata

Prześlij komentarz