poniedziałek, 7 czerwca 2010

SONY: Za 5 lat ebooki będą sprzedawać się lepiej niż książki papierowe

(C) Ian Muttoo - flickr - na licencji CC
Koncern SONY wydał bardzo optymistyczną opinię na temat tradycyjnych książek. Czy możliwa jest sytuacja gdzie e-książki będą sprzedawane w większej ilości kopii niż ich tradycyjne odpowiedniki?

Jak podaje The Telegraph, Steve Haber, szef działu czytników w SONY, stwierdził, że "w przeciągu pięciu lat będziemy sprzedawać więcej cyfrowego contentu niż fizycznego. Trzy lata temu powiedziałem, że będzie to okres 10 lat, ale zdałem sobie sprawę, że byłem w błędzie - będzie to okres 5 lat."

Potwierdzeniem mogą być ciągle rosnące przychody wydawców ze sprzedaży cyfrowych treści. W Polsce rynek audiobooków i ebooków także rośnie chociaż w USA ten wzrost jest bardziej dynamiczny.

Wydawcy twierdzą, iż taka sytuacja, o jakiej mówi Steve Haber, nie jest możliwa w przeciągu pięciu lat, a ebooki dalej będą mniejszym segmentem rynku niż tradycyjne książki. Warto jednak zobaczyć co aktualnie dzieje się na rynku e-publikacji. Ilość tanich, jak i tych droższych, czytników wzrasta z dnia na dzień, a ich popularyzacja stała się łatwiejszym zadaniem po premierze iPada.

Źródło: itproportal.com

Brak komentarzy dla: “SONY: Za 5 lat ebooki będą sprzedawać się lepiej niż książki papierowe”

Prześlij komentarz