środa, 2 czerwca 2010

Harry Potter w cyfrowym wydaniu - już niedługo?

Jak podaje serwis Internetowy RynekWydawniczy.pl, autorka serii powieści o małym czarodzieju, poważnie zastanawia się nad oficjalnym wypuszczeniem wszystkich części Harrego Pottera w wersji ebooka.

Neil Blair, przedstawiciel agencji Christopher Little, reprezentujący interesy J.K Rowling oznajmił, że "rozważane są wszystkie opcje i możliwości które dostarcza nam nowoczesny rynek książki. Dotychczas jedynie monitorowaliśmy zachodzące zmiany, teraz jednak aktywnie szukamy najatrakcyjniejszego dla nas rozwiązania".

W tym roku mieliśmy już premierę cyfrowych wydań jednego z bestsellerowych pisarzy, a był nim autor takich książek jak "Raport Pelikana" czy "Firma". Mowa tutaj oczywiście o Johnie Grishamie.

Wstąpienie Harrego Pottera na rynek ebooków może zrobić nie lada zamieszanie. Być może właśnie ruch najlepiej sprzedającej się autorki ostatniej dekady zmieni nastawienie wydawców, lub też chociaż zmusi ich do realnego myślenia. W końcu rynek ebooków ciągle rośnie i jego ekspansja jest nieunikniona, a dodatkowy kanał dystrybucji dzieł będzie dodatkowym zarobkiem - zwłaszcza jeśli posiada się w swoim asortymencie bestsellery.

Brak komentarzy dla: “Harry Potter w cyfrowym wydaniu - już niedługo?”

Prześlij komentarz