poniedziałek, 31 maja 2010

Nowy Amazon Kindle już w sierpniu?

Amazon Kindle
Z nieoficjalnych źródeł wynika, że już w sierpniu pojawi się nowa wersja czytnika ebooków Amazona. Urządzenie ma działać szybciej, ma być cieńsze od dotychczasowej wersji, wyposażone w wyświetlacz o większym kontraście. Potwierdzają się oczywiście plotki, o których pisałem w poprzednim tygodniu - nie ma mowy o tym, aby ekran był dotykowy czy też kolorowy.

Powyższe planowane zmiany w urządzeniu mają być odpowiedzią na to, co oferują konkurenci, czyli Sony oraz Barnes&Noble. Obserwatorzy rynku są zdania, że nie jest możliwe, aby Amazon zdołał wypuścić w tym roku urządzenie, będące odpowiedzią na iPada.

Warto jednak pamiętać iż nie ma sensu porównywać urządzeń dedykowanych do odczytu ebooków z ekranami w technologii e-ink z multimedialnymi tabletami z LCD. Jedne urządzenia są specjalne przystosowane do bezbolesnego dla oczu odczytu, zaś drugie nie, ale oferują większą gamę interakcji. Jeśli plotka o nowym czytniku się sprawdzi, to oprócz ulepszonego wnętrza, warto pomyśleć o promocyjnej cenie urządzenia - ten czynnik zawsze przyciąga klientów.

Źródło: , Bloomberg

Brak komentarzy dla: “Nowy Amazon Kindle już w sierpniu?”

Prześlij komentarz