wtorek, 11 maja 2010

Ruszają I Warszawskie Targi Książki - 13-16 maja

I Warszawskie Targi Książki
312 wydawnictw zaprezentuje swoją ofertę podczas pierwszej edycji Warszawskich Targów Książki, które zaczynają się już 13 maja w czwartek w Pałacu Kultury i Nauki.

WTK powstały z inicjatywy samych wydawców, niezadowolonych z organizacji tradycyjnych Międzynarodowych Targów Książki, które mają mieć miejsce tydzień po - 20 maja.

Podczas targów zostaną wręczone nagrody m.in. jubileuszowej 50. edycji konkursu Najpiękniejsze Książki Roku, po raz 12 - nagroda Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR, tłumaczom literatury naukowej Nagroda im. Jerzego Kuryłowicza. Na tychże targach zostaną ogłoszone także wyniki konkursu Książka Audio Roku 2009. W drugiej edycji konkursu jury nominowało 40 tytułów, w takich kategoriach jak literatura dla dzieci i młodzieży, kryminał i sensacja, literatura faktu i reportaże, beletrystyka i poradniki oraz graficzne opracowanie publikacji. Jednym z ważniejszych wydarzeń ma być ogłoszenie nazwiska pierwszego laureata nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

Podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się też prawie 300 wydarzeń - spotkań z autorami, dyskusji, seminariów, konferencji i wystaw. Zaplanowano m.in. Forum Nowych Technologii, w ramach którego odbędą się spotkania poświęcone ochronie praw autorskich oraz problemom i wyzwaniom przed jakimi stają wydawcy w dobie cyfrowej dystrybucji książek i prasy.

W trakcie targów i tydzień po ich zakończeniu pod adresem www.etargi-ksiazki.waw.pl można będzie uczestniczyć w Wirtualnych Targach Książki, które mają być kontynuacją Warszawskich Targów Książki.

Brak komentarzy dla: “Ruszają I Warszawskie Targi Książki - 13-16 maja”

Prześlij komentarz