poniedziałek, 10 maja 2010

Fujitsu - nowa kolorowa wersja e-papieru

Fujitsu już za 3 dni pochwali się swoim sztandarowym produktem - czytnikiem FLEPIA z najnowszym kolorowym wyświetlaczem e-ink.

Fujitsu nie jest jedyną firmą, która pracuje nad kolorowymi ekranami e-papieru. Prime View International (PVI) zaprezentowała już swój prototyp w marcu. Pod koniec kwietnia można zobaczyć było w akcji wyświetlacz Liquidvista, który zaskakiwał jakością obrazu oraz faktem iż bez problemu można na nim oglądać filmy. 3 dni po tym E-ink pokazał światu swoje produkty - ekrany z dwukrotnie większym kontrastem, niż w czytnikach aktualnie dostępnych na rynku i z częstotliwością odświeżania, która pozwala na wyświetlanie nieskomplikowanych animacji.

Kolorowy e-papier Fujitsu
E-papier Fujitsu to kontrast 7:1. Nowa technologia oferuje większą głębię czerni, a producent określa ją jako najlepszą w dla tego typu wyświetlaczy. Poprawiono również szybkość działania ekranu. Urządzenie rysuje strony dwukrotnie szybciej niż do tej pory. Obraz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli rysowany jest w ciągu 0,7 sekundy. Czyli w porównaniu do Liquidvista wypada marnie.

13 maja ma odbyć się oficjalna prezentacja na targach w Tokio. Cena najnowszego czytnika FLEPia ma wynosić bagatela 1000$, a jego premiera ma odbyć się na jesieni br.

Brak komentarzy dla: “Fujitsu - nowa kolorowa wersja e-papieru”

Prześlij komentarz