poniedziałek, 22 marca 2010

Amazon Kindle 3 już w kolorze?

Firma Prime View International (PVI), która jest producentem ekranu dla czytnika Kindle, wczoraj przedstawiła na targach w Chinach prototyp kolorowego wyświetlacza e-ink. Przedstawiony dwa modele - 6" i 9,7".

Prototyp kolorowego wyświetlacza e-ink

Na mniejszym 6" ekranie można było obejrzeć (!) ścigające się czerwone i niebieskie samochody (film animowany "Cars"), chociaż sam rzecznik PVI potwierdził, że ekran nie jest w stanie odtworzyć prawdziwego wideo z powodu wolnego odświeżania. Jakim więc sposobem tego dokonano? Według IDG efekt odtwarzania uzyskano poprzez szybkie automatyczne przewijanie klatek (to tak jakby użytkownik przewracał strony ebooka w ekspresowym tempie). Wideo można obejrzeć pod tym linkiem (trzeba wybrać z Video Menu pozycję nr 2 tj Colour and video coming to Kindle?).


PVI pokazał swój prototyp Amazonowi i Barnes & Noble, ale narazie nie potwierdzono czy ten typ ekranu będzie instalowany w przyszłości w e-czytnikach. Prawdopodobnie urządzenia z kolorowym e-inkiem będą sprzedawane już w pierwszym kwartale 2011 roku.

Czekamy zatem na informacje nt. dalszego rozwoju tego projektu.

Brak komentarzy dla: “Amazon Kindle 3 już w kolorze?”

Prześlij komentarz