czwartek, 25 marca 2010

Szał cen czytników ebooków! Ceny poniżej 150$!

Kobo e-Reader
Dość niedawno informowaliśmy o tym, że już niedługo klienci będą mogli w stanie zakupić czytnik ebooków po cenie niższej niż 150 USD, a to wszystko poprzez nowy chip Freescale iMX508.

Jak się okazuje nie trzeba było w ogóle na niego czekać, aby cena spadła do takiego poziomu. Kobo eReader to nowy czytnik wyposażony w 6 calowy ekran E-Ink. Dzięki temu, że nie zainstalowano w nim WiFi i 3G udało się zredukować cenę do poziomu zaledwie 149 USD. Czytnik posiada wsparcie dla formatu ePub oraz PDF, książki magazynujemy na 1GB pamięci zdolnej do zapisania do ok. 1000 e-booków. Kobo oferuje swój produkt z bonusem - 100 ebooków gratis. Sprzęt niestety na razie nie opuści kontynentu północnoamerykańskiego. Przewidywana data premiery to początek kwietnia w Kanadzie, o Stanach nie wspomniano.

Kobo nie jest jedyną niespodzianką cenową. Dla miłośników e-publikacji Sony także przygotowało prezent. Jak powszechnie wiadomo e-readery Sony są dość kosztowanymi urządzeniami. Nawet najprostsze modele kosztowały ponad albo około 200 dolarów. Sony chyba zdało sobie sprawę, ze słabych wyników sprzedaży (badania rynkowe pokazywały, że klienci nie mają zamiaru płacić takich sum za sprzęt, który przede wszystkim ma służyć do czytania e-książek). Stąd decyzja o obniżce ceny. Podstawowy model Sony Reader Pocket Edition stanieje o 30 USD, po obniżce ma być sprzedawany w cenie 169 USD.

Takie "promocje" zostały wymuszone na producentach (co oczywiście cieszy potencjalnych klientów). Dlaczego wymuszone? Dlatego, że już za 10 dni odbędzie się oficjalny start sprzedaży detalicznej najnowszego dziecka Apple - iPada - poważnego konkurenta dla czytników ebooków. Walka o prym na rynku cyfrowych treści sięga zenitu, a producenci swoimi działaniami chcą jak najbardziej przeszkodzić Apple przy zdobyciu największej jego części. Nie mogę się doczekać co będzie pod sam koniec roku 2010, kiedy to zobaczymy kilkadziesiąt nowych urządzeń no i zapowiedziany czytnik Nexto.pl. Zapowiada się duża batalia o duże pieniądze.

Źródło: Fraz PC - 1 i 2

Brak komentarzy dla: “Szał cen czytników ebooków! Ceny poniżej 150$!”

Prześlij komentarz