czwartek, 18 marca 2010

Pierwszy czytnik ebooków z Izraela

Newpan Ltd., firma zajmująca się między innymi IT, poinformowała wczoraj o planowanej dystrybucji pierwszego czytnika na Izraelski rynek. Już prawdopodobnie za kilka tygodni odbędzie się jego oficjalna premiera. Firma podjęła już współpracę z takimi wydawcami jak Keter publishing House Ltd., Am Oved Publishers Ltd. Yediot Ahronot Publishing Ltd., Ahuzat Bayit Ltd., Ram Oren's Keshet Publishing House Ltd., Aliyat Hagag Publishers Ltd., Meter, oraz Tal May.

Nazwa urządzenia nie została jeszcze podana. Jedyne dane jakie ujawniono to kilka szczegółów dot. specyfikacji technicznej. Czytnik ma posiadać 6" ekran dotykowy, 1GB pamięci wewnętrznej, slot dla dodatkowej karty pamięci. Książki można pobrać na urządzenie poprzez sklep online łącząc się bezprzewodowo albo przez port USB. Newpan twierdzi, że bateria pozwala na wielogodzinne czytanie. Czytnik będzie umożliwiał także słuchanie audiobooków i odczyt plików PDF.

Spedycją zajmie się najprawdopodobniej partner Newpan - sprzedawca książek Steimatzky Group Ltd..
  
"Wierzymy, że stawiamy czoła rewolucji kultury czytelniczej w Izraelu. Jesteśmy bardzo zaangażowani i dumni z możliwości brania udziału w takim przedsięwzięciu (...)" powiedział w-ce prezes Newpan Ltd. Zvika Shenfeld.

Źródło: globes.co.il

Brak komentarzy dla: “Pierwszy czytnik ebooków z Izraela”

Prześlij komentarz