sobota, 13 marca 2010

Zamówiono 50 000 iPadów w 2 godziny

Apple pobiło chyba rekord. Według informationweek.com w przeciągu zaledwie dwóch godzin od uruchomienia przedsprzedaży w sklepie internetowym Apple Store, zamówiono już ponad 50 tysięcy sztuk iPada. Jeśli najnowszy tablet z logiem jabłuszka będzie sprzedawać się w takim tempie lada moment usłyszymy, że została przekroczona już magiczna liczba miliona zamówień.

Ogromy napływ zamówień spowodował, iż sklep Apple był przez pewien czas niedostępny.

Kilka grup ludzi próbowało zmierzyć ile tak naprawdę złożono zamówień. Victor Castroll, analityk Valcent Financial Group stwierdził iż jest to 51 000. Jak to policzono? Po uruchomieniu przed-sprzedaży sprawdzono nr ID zamówienia, następnie po 30 minutach sprawdzono ponownie. Różnica wynosiła 10 000. Zatem stwierdzono, że 2 godziny są równe w przybliżeniu 50 000 nowym zamówieniom.

Nie jest to jednak do końca prawda. Nie każdy klient składający zamówienie w Apple Store kupował właśnie iPada. Nie można także stwierdzić iż pojedyncze zamówienie równa się jeden iPad czy też może dwa. Wiadomości są więc spekulacyjne i nie można ich na razie oficjalnie potwierdzić.

Jednak jedno jest pewne. Nawet informacje o iPad-killerach nie były w stanie powstrzymać fanów Apple przed zakupem nowego dziecka tej firmy. Czekamy zatem na oficjalne dane.

Brak komentarzy dla: “Zamówiono 50 000 iPadów w 2 godziny”

Prześlij komentarz