wtorek, 16 marca 2010

Czytnik ebooków Alex już gotowy aby zaatakować rynek

Alex
Kiedy po raz pierwszy Alex - czytnik ebooków z Androidem na pokładzie ujrzał światło dziennie, ludzie zarzucili mu to, że jest lustrzanym odbiciem Nooka firmy Barnes and Noble. Trudno się dziwić skoro wyglądają naprawdę podobnie (co było podstawą do pozwu). Dzisiaj jednak oficjalnie potwierdzono, że sprzedaż  zacznie się 14 kwietnia (sprzedaż międzynarodowa). Przedsprzedaż dla klientów w USA zaczyna się dzisiaj (chociaż na stronie dalej można zobaczyć komunikat proszący klientów o cierpliwość i że już lada moment będą mogli go zamówić).

Czy Nook ma obawiać się konkurencji? Barnes and Noble ma zamiar wejść ze swoją nową aplikacją do czytania ebooków w dniu startu sprzedaży detalicznej iPada. Ma ona podobno być dobrą alternatywą Nooka dla nowego tabletu Apple i ma przynieść dodatkowy zastrzyk gotówki. Z drugiej strony, Alex jest szybszy, ma większy ekran, łatwy dostęp do zasobów Google Books i nie tylko. Dzięki systemowi Android daje naprawdę dużą swobodę działania i dużą funkcjonalność. Jego dokładniejszą specyfikację techniczną można znaleźć na oficjalnej stronie.

Co gdyby przyrównać go do iPada? Od kilku dni klienci zamawiają tablet Apple w przedsprzedaży i nie idzie im źle. 120 000 zamówień w jeden dzień to obiecujący wynik. Cena Alexa to 399$ więc 100$ mniej w porównaniu do iPada z Wifi i 16 GB pamięci, który jednak posiada lepsze "wnętrze".

Na rynku e-czytników i tabletów robi się coraz ciaśniej i ciekawiej. Duża różnorodność może spowodować obniżkę cen przez producentów. Pożyjemy - zobaczymy.

Na koniec krótka prezentacja czytnika.


Brak komentarzy dla: “Czytnik ebooków Alex już gotowy aby zaatakować rynek”

Prześlij komentarz