piątek, 5 marca 2010

Sony pracuje nad konkurencją dla iPada

Rywalizacja na rynku mobilnych urządzeń multimedialnych wchodzi w nowy etap. Do walki o użytkowników tych urządzeń przystępuje Sony, które według doniesień mediów pracuje nad "iPad-killerem".

Według internetowej witryny Wall Street Journal Sony wprowadzi multimedialne urządzenie, łączące w sobie cechy netbooka, czytnika książek i gazet oraz PlayStation Portable. Nie trudno się domyślić, że gadżet Sony będzie przede wszystkim wyzwaniem dla Apple i próbą konkurowania z zapowiedzianym tabletem - iPad. Według doniesień mediów, urządzenie Sony może mieć jedną znacząca przewagę nad konkurencją. Będzie kompatybilna z wszystkimi produkcjami wydanymi przez tę firmę na konsole PSOne. Uzupełnieniem dla usług ma być również sieciowa platforma z różnego rodzaju mediami, wzorowana na iTunes firmy Apple. W jej ofercie mają znaleźć się m. in. filmy, muzyka, seriale telewizyjne oraz pełen katalog gier ze wspomnianej, pierwszej konsoli z rodziny PlayStation. Premiera usługi, roboczo nazywanej w tej chwili Sony Online Service ma nastąpić pod koniec tego miesiąca.

Według mediów, premiera urządzenia miałaby nastąpić jeszcze w 2010 roku. Sony w tej chwili nie podaje jednak żadnych konkretów, zarówno związanych z ceną, dokładną datą premiery czy specyfikacją techniczną gadżetu.

Brak komentarzy dla: “Sony pracuje nad konkurencją dla iPada”

Prześlij komentarz