wtorek, 23 marca 2010

Nie będzie monopolu iBooks na iPadzie

Kindle dla iPada
Amazon zapowiedział, że na App Store pojawi się aplikacja, która będzie umożliwiała iPadowi korzystanie z ebooków przygotowanych dla czytnika Kindle.

Ponad 450 000 książek dostępnych dla Kindle zostanie udostępnionych iPadowi. Wszystko to za sprawą aplikacji tworzonej przez Amazona dla iPhone OS. Program będzie udostępniał wszystkie funkcje znane z Kindle’a, w tym technikę Whispersync, która synchronizuje zakładki, ostatnio czytaną stronę i notatki ze wszystkimi kompatybilnymi i posiadanymi przez nas urządzeniami. Użytkownik będzie mógł również dopasowywać czcionkę, kolory, jasność i interfejs według swoich preferencji.

Barnes & Noble także zapowiada własną aplikację do czytania ebooków na iPada. Pojawi się ona w kwietniu, tuż przed premierą samego urządzenia.

2 Odpowiedzi na temat “Nie będzie monopolu iBooks na iPadzie”

Mateusz Styś pisze...

Pozostaje tylko pytanie czy Apple na to pozwoli. Nie oszukujmy się, Amazon to pierwsze miejsce gdzie za oceanem kieruje się po ksiażki (ebooki). Konkurencja będzie ostra.

Adam pisze...

Obserwując rynek w USA i na świecie mogę stwierdzić iż rok 2010 będzie obfitował w dużą wojnę pomiędzy gigantami sprzedającymi ebooki oraz tymi, którzy produkują urządzenia do ich czytania. Zapowiada się naprawdę duża batalia o klienta.

Prześlij komentarz