czwartek, 18 marca 2010

Amazon wydał aplikację Kindle na Maki

Amazon Kindle Mac OS
Sklep internetowy Amazon wydał darmową aplikację Kindle dla Mac OS X. Program ten umożliwia właścicielom Maków dostęp do zakupionych w Amazonie e-książek. W zeszłym roku pojawiła się natomiast wersja programu dla systemu Windows.

Dzięki Kindle for Mac użytkownik może tworzyć własną bibliotekę elektronicznych książek, segregować je i przeglądać według kilku kategorii: najczęściej czytane, a także według tytułu i według nazwiska autora. Podczas czytania wybranej pozycji możemy za pomocą menu przenieść się do początku książki, obejrzeć okładkę, jak również spis treści. Program automatycznie zapamiętuje miejsce gdzie przerwaliśmy lekturę, dzięki czemu nie musimy się martwić, że po ponownym jego otwarciu będziemy musieli wyszukiwać stronę, na której ostatnio skończyliśmy. Co więcej, aplikacja jest zsynchronizowana z wersją dla pecetów, a także telefonów iPhone i BlackBerry. Możemy więc korzystać z tej samej bazy tytułów na różnych urządzeniach. Do czytanych książek możemy dodawać notatki.

Za pomocą Kindle for Mac użytkownicy komputerów Apple’a mogą skorzystać z ogromnej bazy e-książek w sklepie Amazon. Publikacje zabezpieczone są mechanizmem DRM. Aby skorzystać ze sklepu, należy założyć własne konto na stronach Amazona. E-booki pobierane są za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Aplikację Kindle można pobrać ze stron dobreprogramy.pl. Jest dostępna zarówno dla komputerów z systemem Mac OS X, jak i Windows.

Brak komentarzy dla: “Amazon wydał aplikację Kindle na Maki”

Prześlij komentarz