środa, 17 marca 2010

W Ghanie uczą się z Kindle

(C) Worldreader.org
Być może super nowinka technologiczna jaką jest iPad zdobywa aktualnie rzesze fanów, którzy z niecierpliwością czekają na możliwość czytania ebooków na tym urządzeniu, ale to Kindle, produkt Amazona dalej wygrywa w niektórych kwestiach.

Powiedzmy, że prowadzisz szkołę w małej wiosce w Ghanie, która ma połączenie satelitarne, ale ze stałym dostępem do energii nie bywa nieciekawie. Co wtedy wybierzesz? iPada wymagającego częstego ładowania czy też Kindle - czytnik, którego ebooki można bezproblemowo czytać nawet w ostrym słońcu, czytnik z darmowym dostępem do internetu, czytnik wymagający ładowania raz na kilka tygodni?

Taka właśnie idea przyświeca projektowi Worldreader, którego zadaniem jest popularyzacja książek za pomocą e-readerów. Worldreader wypożyczył 20 sztuk czytnika Amazona szóstoklasistom w wiosce Ayenyah w Ghanie.

Pierwszy dzień testów wypadł pozytywnie. Na początek wgrano 6 książek do urządzeń, między innymi krótkie i popularne opowiadania "Folktales from Ghana". Jak się okazuje Worldleader planuje zostawić kilka sztuk czytnika w celach do wypożyczania na zasadach "e-biblioteki".

Świetny pomysł i świetna idea. W końcu dzięki czytnikom zmniejszy się wycinka drzew.

Warto także wspomnieć, że Nexto.pl planuje też uruchomienie własnego projektu we współpracy z czołowymi na świecie producentami e-readerów, a także nowej generacji tabletów. Firma planuje budowę dedykowanych rozwiązań pod takie platformy i dostarczanie treści do istniejących już sklepów.

Brak komentarzy dla: “W Ghanie uczą się z Kindle”

Prześlij komentarz