czwartek, 18 marca 2010

Apple iPad kontra czytniki ebooków - co byś wybrał?

O iPadzie piszę się ostatnio dużo. Także na tym blogu praktycznie codziennie o nim piszę. Nie jest to dziwne skoro tablet w niecały tydzień od rozpoczęcia przed-sprzedaży zarobił duże pieniążki (mówi się o ~54 milionach $).

Jakiś czas temu w internecie za sprawką Darrena Becketa pojawiła się ciekawa info-grafika porównująca popularne czytniki ebooków wraz z najnowszym dzieckiem Apple. Czy iPad jest zbyt drogi? Tego można dowiedzieć się z poniższej tabelki.

(C) Darren Becket
Oczywiście porównanie iPada i Fusion garage JooJoo do czytników ebooków mija się z celem. Dlaczego? Weźmy samą kwestię ekranu. Oba wcześniej wymienione urządzenia posiadają ekran LCD. Amazon Kindle, Sony Reader, Phillips iRex i Nook jako cztyniki ebooków posiadają ekran e-ink nie pozwalający na oglądanie filmów. Poza tym e-ink nie męczy oczu tak jak robi to LCD. Tutaj nie ma co dywagować na ten temat.

Oba typy urządzeń są skierowane do różnej grupy docelowej. Dla ludzi, którzy chcą zwykle czytać e-książki i tych, którzy oprócz tego chcą mieć możliwość przeglądania internetu jak na desktopowym komputerze, oglądaniu interaktywnych multimediów etc.

Czy iPad jako urządzenia All-in-One sprawdzi się także jako e-czytnik? Tego dowiemy się już po 3 kwietnia.

Brak komentarzy dla: “Apple iPad kontra czytniki ebooków - co byś wybrał?”

Prześlij komentarz