niedziela, 23 maja 2010

LG przewiduje szybki wzrost rynku ebooków

LG Display przewiduje szybki wzrost rynku cyfrowych książek w tym roku. Głównym powodem ma być boom na nowy tablet Apple - iPada.

Koncern prognozuje wzrost o prawie 80% w roku 2010. Mimo to, że iPad i inne tablety, które oprócz swoich multimedialnych funkcji oferują odczyt e-książek, to LG jest pewne iż dedykowane urządzenia (czytniki ebooków) dalej będą się sprzedawać.

Firma nie jest jakoś nadzwyczajnie zaniepokojona zwiększoną popularnością rynku tabletów PC. Według wiceprezesa działu e-papieru w LG Display, M.B Choi, iPad nie jest zagrożeniem. Wręcz przeciwnie - będzie on miał pozytywny wpływ na rynek e-czytników.

"Dzięki iPadowi, Apple zwiększy świadomość konsumentów dot. czytników oraz ilość cyfrowych publikacji, co pozwoli na ogólny wzrost tej części rynku. iPad jako multimedialny gadżet posiada wiele funkcji, jednak dedykowane e-czytniki posiadają swoje plusy. Pobierają znacznie mniej energii, są lżejsze i łatwo się na nich czyta książki." - oświadczył Choi.

Sam jestem ciekaw czy tak będzie. Biorąc pod uwagę fakt, że Google uruchomi swoją własną e-księgarnię, powyższy scenariusz może być jak najbardziej prawdopodobny.

Źródło: techradar.com

Brak komentarzy dla: “LG przewiduje szybki wzrost rynku ebooków”

Prześlij komentarz