niedziela, 23 maja 2010

Prezes The Authors Guild ostrzega przed piractwem e-książek

Scott Turow
Scott Turow, prezes Amerykańskiej Gildii Autorów w ostatnim wywiadzie dla Media Bistro, stwierdził iż piractwo cyfrowe stanie się dużym problemem dla branży wydawniczej.

"Piractwo zabiło duże części branży muzycznej." Następnie dodaje: "Muzycy nadrabiają straty wywołane przez piractwo dzięki występom na żywo. Wątpię, aby znalazła się tak duża grupa ludzi, która słuchała by mojego czytania, jak słucha Beyonce na koncercie."

Rynek e-książki, to duży biznes głównie zawdzięczany Amazon Kindle, Barnes & Noble, a teraz iBookstore od Apple.

Jednak oprócz większej ilości cyfrowych książek dostępnych w cyfrowych sklepach w USA trwała walka o wysokość cen między sklepami i wydawcami. Dość niedawno Amazon, aby nie stracić pozycji na rynku był zmuszony do zmiany polityki cenowej i teraz pozwala wydawnictwom ustalać własne ceny. Wcześniej ceny e-książek, w tym bestsellerów, wynosiły 9,99$.

Czy właśnie ten czynnik wpłynie na zwiększenie piractwa? Coś jednak w tym jest. Pisałem już o droższej cenie ebooka niż wersji papierowej. Raz był to "Zaginiony Symbol" Dana Browna, a drugą książką była nowość autorki "Zmierzchu" - "The Short Second Life of Bree Tanner".

Źródło: mobile-ent.biz

Brak komentarzy dla: “Prezes The Authors Guild ostrzega przed piractwem e-książek”

Prześlij komentarz