piątek, 14 maja 2010

Szwedzkie Aspiro uruchomi serwis z audiobookami

Aspiro Music
Aspiro (Szwecja) ogłosiło plan uruchomienia serwisu z audiobookami korzystającego z technologii audio-streamingu (strumieniowego przesyłania dźwięku). Firma zapowiedziała współpracę z norweskim wydawcą książek Cappelen Damm. Serwis, ma pojawić się na norweskim rynku tej jesieni.

Aspiro ma umożliwić przesyłanie audiobooków z katalogu Cappelen Damm na komputery PC, Mac oraz urządzenia mobilne. Projekt jest tak przygotowywany iż ma pozwolić użytkownikom na rozpoczęcie słuchania książek audio na komputerze i dokończenie słuchania za pomocą telefonu bez względu na lokalizację użytkownika.

Przybliża nam to stopień modernizacji audiobooków, wierzymy, że serwis przyciągnie oraz spodoba się zarówno nowym jak i starym użytkownikom” powiedział Øisten Wahl, dyrektor Cappelen Damm.

Według danych organizacji Norwegian Publishers Association (NPA) szacowana wartość audiobooków w 2008 roku wyniosła 261 milionów koron norweskich (130,5 mln złotych). Organizacja Audio Publishers Association (APA) podała, że rynek światowy audiobooków w 2008 roku wart był 1 miliard dolarów.

Audiobooki to przyszłość, o czym może świadczyć raport polskiego rynku książki słuchanej - "Nabywcy Audiobooków: Wykształceni, bogaci, czytający" przygotowanego przez NetPress Digital (Nexto.pl), według którego wartość rynku książki audio w 2009 w Polsce, to prawie 20 milionów złotych.

Brak komentarzy dla: “Szwedzkie Aspiro uruchomi serwis z audiobookami”

Prześlij komentarz