czwartek, 13 maja 2010

Znamy wyniki konkursu Książka Audio Roku 2009!

13 maja, podczas I Warszawskich Targów Książki, ogłoszono wyniki konkursu na Książkę Audio Roku 2009. Zwyciężyły m.in. „Komórka” Stephena Kinga w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza, „Stuhrowie. Historie rodzinne” Jerzego Stuhra czytane przez Jerzego, Macieja i Mariannę Stuhrów oraz „Wroniec” Jacka Dukaja, któremu głosu użyczył Jan Peszek.

W drugiej edycji konkursu Książka Audio Roku nominowano 40 tytułów, z takich kategorii jak literatura dla dzieci i młodzieży, kryminał i sensacja, literatura faktu i reportaże, beletrystyka i poradniki. Osobna kategoria to graficzne opracowanie publikacji. Oceniano tak różnorodne pozycje jak „Lolita” Vladimira Nabokova, „Margot” Michała Witkowskiego, której głosu użyczył sam autor czy „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” Doroty Masłowskiej.

Lista zwycięzców w konkursie Książka Audio Roku 2009

  • Kategoria „dla dzieci i młodzieży
Nosorożce w dorożce i inne wiersze” Ludwika Jerzego Kerna, w opracowaniu muzycznym Macieja Mulawy, w interpretacji Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszki Suchory (Wydawnictwo Akademia Rozwoju Wyobraźni BUKA)
  • Kategoria „kryminał i sensacja
Komórka” Stephena Kinga, w interpretacji Zbigniewa Zapasiewicza (Albatros A. Kuryłowicz)
  • Kategoria „literatura faktu i reportaże
Stuhrowie. Historie rodzinne” Jerzego Stuhra, w interpretacji Jerzego, Macieja i Marianny Stuhrów (Wydawnictwo Literackie)
  • Kategoria „literatura piękna
Czytelniczka znakomita” Alana Bennetta, w interpretacji Anny Seniuk (Media Rodzina)
  • Kategoria „poradniki / inne
Grzeczne dziewczynki stoją w miejscu, a przebojowe kobiety robią karierę” Kate White, w interpretacji Magdaleny Korczyńskiej (Wydawnictwo MT Biznes)
  • Kategoria „oprawa graficzna
I miejsce: „Wroniec” Jacka Dukaja, w opracowaniu graficznym Jakuba Jabłońskiego (Wydawnictwo Literackie)

II miejsce: „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke, w opracowaniu graficznym Piotra Rychela (grafika) i Jakuba Skurskiego (typografia) (Wydawnictwo Audio Liber)Wybór internautów

Nowością tegorocznej edycji było oddawanie głosów na audiobooki przez internautów. W tej kategorii zwyciężyły:

  1. Detektyw pozytywka
  2. Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach
  3. Serce

Docenione przez jury publikacje to swoista elita na tym rynku. Z przyjemnością bierze się je do ręki, a z jeszcze większą ocenia w odtwarzaczu” – ocenia Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital, spółki prowadzącej serwis www.Nexto.pl.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę konkursu www.KsiążkaAudioRoku.pl.

Brak komentarzy dla: “Znamy wyniki konkursu Książka Audio Roku 2009!”

Prześlij komentarz