piątek, 23 kwietnia 2010

E-ink prezentuje prototypy nowych rewolucyjnych czytników

Nowy rewolucyjny wyświetlacz e-ink
W ostatnim tygodniu mogliśmy usłyszeć na temat e-papieru dwie ciekawe wiadomości. Pierwszą z nich była informacja o nowym wyświetlaczu firmy Liquidvista, który może zmieniać obrazy z prędkością do 50-60 razy na sekundę oraz ma zużywać czterokrotnie mniej energii niż LCD. Druga informacja mówiła o pewnym ciekawym projekcie czytnika z półprzeźroczystym ekranem e-ink. Wczoraj firma E-Ink zaprezentowała swoje nowe prototypowe modele czytników, które zostały wyposażone w nowej generacji e-papier.

Największą zaletą nowego e-papieru jest dwukrotnie większy kontrast, niż w czytnikach aktualnie dostępnych na rynku. Ponadto na uwagę zasługuje również częstotliwość odświeżania, która pozwala na wyświetlanie nieskomplikowanych animacji.


Wicedyrektor ds. marketingu E-Ink, Sriram Peruvemba zaprezentował także tzw. "giętki wyświetlacz", który z założenia ma być odporny na wstrząsy i uderzenia - głównie dedykowany dla uczniów. Jest to krok w bardzo dobrym kierunku skoro według analiz w 2014 roku 20% uczniów będzie korzystać z e-podręczników. Odporność na uderzenia giętkiego wyświetlacza można obejrzeć w filmie poniżej.


Urządzenia mają mieć premierą pod koniec tego roku lub na początku 2011.

Brak komentarzy dla: “E-ink prezentuje prototypy nowych rewolucyjnych czytników”

Prześlij komentarz