środa, 21 kwietnia 2010

iPad? - Nie na naszej uczelni!

NIE dla iPada na uczelniach
Uniwersytety Princeton oraz George'a Washingtona zakazały studentom używać iPadów na terenie miasteczek uniwersyteckich. Powód? Ten sam co władz Izraela - problemy z przeciążeniem Sieci.

Jak podaje portal CHIP, powodem jest "zakłócenie stabilności połączenia internetowego", dostępnego w kampusach obydwu uczelni, co może prowadzić do zaburzeń całego szkolnego systemu komputerowego. Do dwóch uniwersytetów dołączył także Cornell, który zauważył problemy z łącznością. Pierwsze problemy zauważyli sami klienci, którzy zaczęli narzekać na słaby sygnał zaledwie po 24h od zakupu. Działał on, a raczej nie działał tak jak powinien. Połączenie w domach użytkowników było często zrywane.

Wszystkie Uniwersytety próbują naprawić problemy z iPadami, a Princeton nawet ściśle współpracuje z Apple'em. Uniwersytet George'a Washingtona planuje ponownie wprowadzić iPada do użytku w swoim kampusie dopiero w przyszłym roku.

Czy problemy z łącznością przyczynią się do zmniejszenia ilości zamówień?

Źródło: CHIP

2 Odpowiedzi na temat “iPad? - Nie na naszej uczelni!”

Moridin pisze...

W Izraelu jest zakaz ze wzgledu na brak homologacji dla modulu wifi. To istotna roznica. A powodem problemow nie jest to co twierdzi Chip tylko nie zwalnianie adresow z DHCP w ustalonym czasie.

Adam pisze...

@Moridin: Czy mógłbyś podać źródło dla potwierdzenia twojej informacji?

Prześlij komentarz