poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Microsoft Courier najwcześniej w 2011?

Microsoft Courier
O tablecie Microsoftu było głośno już jakiś czas temu. Pierwsze informacje ma temat urządzenia serwis Engadget podał we wrześniu 2009 roku. Couriera oczekiwano już "na dniach", a wszystko to z powodu premiery iPada. Duzi gracze boją się, że Apple zgarnie zbyt dużą część rynku, dlatego starają się wydawać swoje sprzęty jak najszybciej. Niestety Courier pojawi się najwcześniej w 2011.

Według New York Times Microsoft ma problem, a raczej dwa. Pierwszy z nich to bateria. Jak widać na zdjęciu po prawej, tablet posiada dwa kolorowe, jasno świecące ekrany i nie są to bynajmniej "mało-żerne" wyświetlacze e-ink. Zasilić zatem urządzenie nie będzie rzeczą łatwą. Drugi problem to problem z identyfikacją rynku. W oryginalnych planach Courier miał być sprzętem dedykowanym projektantom i architektom, jednak Microsoft zmienił zdanie i chce poszerzyć swój "target" i zaoferować tablet jako urządzenie także do czytania ebooków, prasy oraz do innych form multimedialnych m.in. gier.

Courier ma mniej niż 2,5 cm grubości, waży około pół kilograma. Kiedy jest zamknięty, nie jest większy od fotografii o wymiarach 12,7×17,7 cm. Urządzenie korzysta z procesora Nvidia Tegra 2 i działa pod kontrolą systemu będącego wersją Windows CE. Do urządzenia dodano piórko oraz oprogramowanie rozpoznające pismo odręczne.

Źródło: NYT

Brak komentarzy dla: “Microsoft Courier najwcześniej w 2011?”

Prześlij komentarz