wtorek, 13 kwietnia 2010

eBooki - bardzo popularne w sieciach P2P dzięki iPadowi

(C) kandinski @ flickr, CreativeCommons
Sieci P2P umożliwiają w bardzo łatwy sposób wymianę danych między użytkownikami. Wiadomo także, że w ten sposób pobierane są w dużej mierze materiały chronione prawami autorskimi. Największy ruch generują nieustannie muzyka, filmy, gry i aplikacje.

Według danych serwisu TorrentFreak, po premierze iPada, wzrost liczby pobrań niektórych książek o tematyce biznesowej wzrósł nawet o ponad 100%.

E-książki nie są nowością. Nexto.pl już od 8 stycznia 2008 roku popularyzuje tę formę czytania i jest liderem na rynku cyfrowych treści w Polsce. Tak jak iPod zmienił rynek e-muzyki, tak samo najnowszy tablet firmy z Cupertino może wprowadzić zamieszanie w okół ebooków.

Dzięki iPadowi jego użytkownicy mają łatwy i szybki dostęp do 30 000 darmowych książek z Projektu Gutenberg, dzięki aplikacji Amazon Kindle dostęp do asortymentu Amazona, nie wspominając oczywiście o pozycjach dostępnych z poziomu sklepu Apple - iBookstore.


Oprócz zwiększonego ruchu w sieciach torrentowych, można zauważyć także wzrost sprzedaży e-publikacji w USA. Na zwiększone zyski liczą także najwięksi gracze na Polskim rynku. Ruch planuje otwarcie platformy iRuch wraz krajową premierą tabletu Apple, a pierwsze iPady zamówiły już Agora, Edipresse Polska czy Grupy Burda.

Brak komentarzy dla: “eBooki - bardzo popularne w sieciach P2P dzięki iPadowi”

Prześlij komentarz