piątek, 16 kwietnia 2010

Fujitsu prezentuje kolorowy czytnik ebooków

Wczoraj, w kraju kwitnącej wiśni, firma Fujitsu zaprezentowała prototyp swojego czytnika z kolorowym wyświetlaczem e-ink. Zdjęcia pierwszy opublikował serwis akihabaranews.com, które można obejrzeć w galerii na tymże portalu.

Prototyp czytnika z kolorowym ekranem e-ink Fujitsu
Na chwilę obecną brak jest jakichkolwiek informacji dotyczących specyfikacji urządzenia. Slashgear spekuluje, że czytnik może posiadać interfejs dotykowy, WiFi, czytnik kart SD, wejście USB 2.0 i system Windows CE.

Jedyną wiadomością "potwierdzoną" jest ta o premierze. Fujitsu planuje wypuścić czytnik jeszcze w tym roku - prawdopodobnie w 3 lub 4 kwartale.

Nie jest to jednak pierwsza prezentacja prototypu czytnika z kolorowym wyświetlaczem e-ink. Wcześniej w tym roku odbyły się targi w Chinach, na których Prime View International, firma która jest producentem ekranu dla czytnika Kindle, zaprezentowała swoją "zabawkę". Prezentacja była bardziej spektakularna niż Fujitsu gdyż na urządzeniu pokazywano film (jak tego dokonano? - przeczytaj u nas na blogu lub obejrzyj film IDG z targów).

Brak komentarzy dla: “Fujitsu prezentuje kolorowy czytnik ebooków”

Prześlij komentarz