poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Apple iPad 3G już 7 maja. iPad 2 z web-kamerą?

Apple iPad 3G już 7 Maja
Przy aktualizacji strony Apple Store, została także ujawniona data sprzedaży iPada w wersji WiFi+3G. Tablet będzie rozsyłany do klientów w USA 7 maja, czyli trzy dni przed rozpoczęciem przed-sprzedaży dla reszty świata.

Różnica w cenach pomiędzy wersjami bez 3G a WiFi+3G to 130 USD. Ceny iPadów z modułem 3G wynosić więc będą odpowiednio 629, 729 i 829 dolarów amerykańskich.

Do Polski iPad ma trafić najwcześniej po wakacjach, ale ciekawostką ostatniego tygodnia była oferta serwisu gram.pl, który już rozpoczął swoją sprzedaż. Może nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Tablet robi furorę za oceanem i każdy chce się wzbogacić sprzedając "gorący towar" jakim jest najnowsze dziecko koncernu z Cupertino. Jedynym mankamentem jest astronomiczna cena. Za najtańszą wersję klient zapłaci aż 2849,00 PLN. Warto przypomnieć, że pierwsze plotki mówiły o cenie znacznie mniejszej. Oferta sprzedaży iPada została już wyśmiana przez polską blogosferę m.in. AppleBlog.pl i AntyWeb.pl. Temat marży to już sprawa wewnętrzna serwisu i nie będę się nad tym tematem rozpisywał.

Mam jednak dobrą informację dla osób, które powstrzymują się z kupnem tabletu. Tak jak w przypadku iPhone, Apple będzie przygotowywało jego lepsze, rozszerzone wersje produktu i będzie wprowadzać je stopniowo na rynek (iPhone > iPhone 3G > iPhone 3Gs). Z informacji podanych przez CHIP, koncern szuka specjalisty od kamer internetowych, więc należy przypuszczać, że druga generacja będzie posiadała kamerkę. Dodatkowe przypuszczenia o instalacji w urządzeniu kamery mogą potwierdzić fakty iż kilka firm zajmujących się naprawą produktów Apple udowodniło już, że pierwsza wersja iPada posiada specjalnie miejsce na zamontowanie kamery. W kodzie systemu iPada programiści odnaleźli możliwość dodania zdjęcia do poszczególnych kontaktów zarówno przy pomocy wyboru zdjęcia z pamięci tabletu, jak również zrobienia nowego zdjęcia.

Zatem warto chyba poczekać na wersję "2".

Źródło: CHIP, mackozer.pl

Brak komentarzy dla: “Apple iPad 3G już 7 maja. iPad 2 z web-kamerą?”

Prześlij komentarz