czwartek, 1 kwietnia 2010

Pierwsze recenzje iPada - ogółem OK

Walt Mossberg
Dziennikarze w USA otrzymali już swoje tablety i podzielili się swoim zdaniem na temat najnowszego dziecka firmy z Cupertino. Opinie są na ogół pozytywne.

Jednym z dziennikarzy, który otrzymał urządzenie jest Walt Mossberg. Na łamach portalu Wall Street Journal, mówi że urządzenie może wyznaczyć nowe trendy, zmienić sposób korzystania z komputerów i być dużym rywalem dla laptopów. Ma potencjał do bycia częścią informatycznej rewolucji. Głównie z powodu odejścia od tradycyjnego i starego interfejsu, w którym korzystamy z myszy i klawiatury. Walt Mossberg twierdzi, że iPad sprawdzi się dla osób, które nie chcą taszczyć wszędzie swojego laptopa, a często korzystają z zasobów sieci w prosty i nieskomplikowany sposób (serwisy społecznościowe, e-mail, oglądanie filmów, zdjęć, słuchanie muzyki, granie w gry).

Ogromnym plusem jest wielki zasób gotowych aplikacji dla tabletu (1000 dedykowanych dla iPada i te które działają na iPhonie). Sprzęt nie jest wygodny jak czytniki ebooków, co nie powinno nikogo dziwić (ekran e-ink nie męczy oczu tak jak LCD). Ilość cyfrowych książek dostępnych jest także zaletą (60 000 w tym 30 000 ebooków z Projektu Gutenberg, które można pobrać za darmo). Warto zwrócić uwagę także na imponujący czas pracy na baterii - lepszy niż podaje Apple. W sumie udało się używać iPada przez 11.5h przy włączonym WiFi i prawie ciągłym odtwarzaniu wideo.

Są też minusy - brak wbudowanej kamery, brak wsparcia technologii Flash, brak wielozadaniowości (nie można uruchomić kilku aplikacji na raz), nie ma możliwości robienia notatek (podczas lektury książek czy e-prasy), dokumenty Worda tracą czasami formatowanie, PDFy są nieczytelne. Poczta także ma ograniczenia (brak możliwości utworzenia lokalnego folderu, nie ma możliwości sortowania etc.), wymuszenie używania iTunes do synchronizacji danych z urządzeniem.

Oprócz krótkiej recenzji wideo Walta Mossberga możecie obejrzeć opinię Jeffersona Grahama z USA TODAY.

Już w sobotę zaczyna się sprzedaż detaliczna urządzenia, zatem zaczekajmy na opinie szarych użytkowników, którzy zamówili tablet w przedsprzedaży.

Źródło: FrazPC

Brak komentarzy dla: “Pierwsze recenzje iPada - ogółem OK”

Prześlij komentarz