wtorek, 6 kwietnia 2010

Pozew za iPada - EMG rozszerza swoje roszczenia

EMG Technology, które pozwało już firmę Apple za nielegalne wykorzystanie patentów w telefonie iPhone, teraz chce dołączyć do pozwu iPada. Jego zdaniem również we wprowadzonym właśnie na rynek tablecie zastosowano rozwiązania, które nie należą do spółki w Cupertino.

Najnowszy produkt firmy Apple spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów i klientów, ale dobra passa może się już kończyć pomimo tego, że podczas pierwszego weekendu sprzedaży iPada zakupiono ok. 700 000 sztuk - to grubo powyżej oczekiwań. Okazuje się, że zdaniem EMG Technology w iPadzie nielegalnie wykorzystano prawnie chronione patenty. To już trzecia utarczka prawna dotycząca tabletu. Pierwsza z nich dotyczyła funkcji VoiceOver do czytania ebooków, druga zaś technologii multi-touch.

Informację na temat rozszerzenia pozwu pracownicy EMG umieścili na stronach agencji BusinessWire. Obecnie pozew dotyczy sklepu iTunes, iPhone’a, iPoda touch, Apple TV i iPada. Apple został pozwany za nielegalne wykorzystanie patentów dotyczących surfowania w Internecie. Konkretnie chodzi o wyświetlanie zawartości Sieci w urządzeniach przenośnych i umożliwiających oglądanie telewizji. Zostały one zarejestrowane w 1999 r. przez EMG. Pozew skupia się również na wykorzystaniu technologii dotykowej w iPhonie i iPadzie.

Pozew przeciwko firmie Apple trafił do teksańskiego sądu w listopadzie 2008 r. Tam też utknął, bo od tego czasu nie podjęto żadnych kroków, jeśli nie liczyć wyznaczenia terminu procesu. Zdaniem Shawna Hansena, adwokata EMG, ma on rozpocząć się we wrześniu przyszłego roku.

Źródło: DobreProgramy.pl

Brak komentarzy dla: “Pozew za iPada - EMG rozszerza swoje roszczenia”

Prześlij komentarz