wtorek, 27 kwietnia 2010

iPad w Izraelu już legalny

Dobra wiadomość dla osób, którym skonfiskowano iPady i dla tych, którzy będę je przywozić na teren Izraela. Ministerstwo Komunikacji tego kraju zniosło zakaz importu najnowszego produktu firmy Apple.

Zakaz importu tabletu koncernu z Cupertino został ogłoszony przez izraelskie władze nieco ponad tydzień temu. Powodem banicji urządzenia było "ryzyko przeciążenia sieci bezprzewodowych i groźba zakłócania innych urządzeń". Sygnał miał być niezgodny z żadnym europejskim standardem sieci bezprzewodowej (chociaż w większości przypadków na terenie Izraela obowiązują te same przepisy, co w krajach europejskich, to Izrael był jedynym krajem, w którym zakazano wwozu). W piątek, 23 kwietnia, izraelskie Ministerstwo Komunikacji wydało komunikat, w którym poinformowało, że po dokonaniu dokładnego sprawdzenia tabletu może on działać w oparciu o lokalne standardy łączności.

Wydana przez ministra Moshe Kachlona decyzja oznacza, że od 25 kwietnia, możliwy jest przywóz iPada do Izraela w ilości jednego urządzenia na osobę. Ministerstwo nakazało również zwrot skonfiskowanych do tej pory tabletów w liczbie 20 - podaje agencja Reuters.

Brak komentarzy dla: “iPad w Izraelu już legalny”

Prześlij komentarz