wtorek, 13 kwietnia 2010

"Google Pad" - już niedługo nowy tablet na rynku?

Google Tablet
Walka o rynek tabletów wchodzi w nowy etap. Hewlet-Packard szykuje się ze swoim urządzeniem Slate, Microsoft niedługo wprowadzi Couriera, a teraz do walki o rynek pragnie stanąć także Google.

Nie trzeba było długo czekać, aby firma z Mountain View podjęła decyzję o wprowadzeniu urządzenia ze swoim logo. Wszystko to, spowodowane jest szumem w okół iPada, którego sprzedano 450 000 sztuk w zaledwie 5 dni. Jak podaje NYT tablet Google będzie wyposażony w system Android, co może być lekkim zaskoczeniem gdyż oczekiwałbym pre-instalowanego Chrome Os, który ma być systemem głównie dla netbooków i urządzeń przenośnych. Google prawdopodobnie stwierdziło iż trzeba będzie szybko wejść na rynek, aby nie stracić potencjalnych klientów na rzecz konkurencji dlatego woli wybrać coś, co jest już opracowane i sprawdzone w bojach.

Cytując dalej NYT będzie to "e-czytnik mający funkcje komputera". Umocnić plotki na temat tabletu ma fakt, że firma zaczęła prowadzić poważne rozmowy z wydawnictwami.

Jaka może być zaleta urządzenia Google? Dostęp do wszystkich usług firmy (np. Google Books). Wszystko tutaj znajduje się w "chmurze" w przeciwieństwie do iPada. Dostęp do aplikacji także będzie łatwy dzięki Android Marketplace.

Czekamy zatem z niecierpliwością na rozwój wydarzeń.

Źródło: NYT, Wired

Brak komentarzy dla: “"Google Pad" - już niedługo nowy tablet na rynku?”

Prześlij komentarz