poniedziałek, 5 kwietnia 2010

iRuch wraz z polską premierą iPada

RUCH
Nad nowym projektem sprzedawania artykułów prasowych w formie cyfrowej od kilku miesięcy pracuje największy kolporter prasy w Polsce - Ruch. Start projektu będzie "zsynchronizowany" z premierą iPada w Polsce.

W USA iPadowa gorączka trwa w najlepsze. Wyniki weekendowe sprzedaży mówiące o zawrotnej liczbie 600-700 tys. sprzedanych sztuk nie dają spokojnie spać innym producentom tabletów, a także czytników ebooków.

Jak podaje portal Media2.pl, w Polsce premiera iPada, która według wstępnych wiadomości ma odbyć się najwcześniej po wakacjach, ma być połączona ze startem internetowego sklepu iRuch. Największy kolporter prasy w Polsce, posiadający 40% udziałów w rynku kolportażu prasy, prowadzi już w tej sprawie rozmowy z Apple.

Pierwsze informacje o uruchomieniu iRuch pojawiały się już kilka miesięcy temu. Nowy projekt ma być rewolucją w Polsce. Czytelnik będzie mógł wykupić abonament bądź zasilić swoje konto określoną kwota, i w kupić dostęp do pliku z interesującym artykułem (lub artykułami), a nie całą gazetę. Użytkownik sam będzie mógł także wybrać działy tematyczne, które go interesują. Mam nadzieję, że pomysł wypali, a ceny będą niskie. Wiadomo jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i gdy wyniki sprzedaży będą zadowalające Ruch może podnieść opłaty jak zrobił to New York Times. Oby jednak taki trend z USA nie przyszedł do Polski.

Źródło: media2.pl

Brak komentarzy dla: “iRuch wraz z polską premierą iPada”

Prześlij komentarz