piątek, 9 kwietnia 2010

"Sprzedaż czytników ebooków będzie maleć do 2011"

Ciężko uwierzyć w powyższe stwierdzenie, skoro rynek cyfrowych treści rozwija się bardzo dynamicznie. Co chwilę na światło dziennie wychodzą nowe czytniki a producenci obniżają ich ceny. Ilość urządzeń może się nawet potroić do 2011 roku.

Według Stuarta Milesa, właściciela i redaktora gadżeciarskiego serwisu Pocket-lint, istnieje wiele problemów z aktualnie dostępnymi czytnikami. Duża liczba producentów "wstrzymuje rozwój rynku poprzez produkcję niepraktycznych urządzeń". Ta niepraktyczność, to "brak możliwości użytkowania podczas kąpieli lub w miejscach podobnych czy też brak opcji łatwego dzielenia się książkami".

Miles przewiduje, że pojawienie się urządzeń z kolorowymi ekranami może zmniejszyć sprzedaż modeli z wyświetlaczami czarno-białymi np. Amazon Kindle. Swoje poglądy opiera na marcowym badaniu firmy comScore, w którym stwierdzono, że 15% użytkowników Internetu poważnie zastanawia się nad zakupem iPada w najbliższych 3 miesiącach. Dla porównania, 14% respondentów jest zainteresowanych zakupem czytnika Amazon Kindle (w tym samym okresie), podczas gdy jeden na dziesięciu rozważa nabycie Nook'a.

Trudno się nie zgodzić z częścią opinii. Wiele osób lubi poczytać książkę lub artykuł z gazety podczas gorącej kąpieli, ale czy sugestia wprowadzenia wodoodpornych czytników zainteresuje jakiegokolwiek producenta?

Źródło: computeach.co.uk

Brak komentarzy dla: “"Sprzedaż czytników ebooków będzie maleć do 2011"”

Prześlij komentarz