czwartek, 1 kwietnia 2010

Książki w 3D... już niedługo?

CreativeCommons - flickr - John Weise
Jak podaje portal eMetro.pl w Korei Południowej powstają ebooki wyświetlające trójwymiarowe ilustracje. Używają ich obecnie tylko naukowcy.

O nowej generacji ebooków już pisałem na początku marca. Mogliśmy zobaczyć w pełni interaktywne cyfrowe książki specjalnie przygotowane pod iPada. Zawierały one elementy multimedialne tj. audio i wideo ale także możliwość czatu z innymi czytelnikami. Okazuje się, że nie jest to jedyny projekt unowocześnienia tzw. "reading experience". Naukowcy z Korei Południowej chcą wprowadzić technologię 3D do ebooków.
Badacze z instytutu GIST stworzyli krótką e-opowieść całkowicie zilustrowaną obrazkami w trójwymiarze. By ją odczytać trzeba mieć nie tylko specjalne okulary, ale również odpowiedni czytnik ebooków.
"- Prace nad oprogramowaniem umożliwiającym integrację obrazu 3D z książką trwały trzy lata - mówi o wynalazku Kim Sang-Cheol, kierownik projektu. "- Niestety będzie potrzeba jeszcze wiele czasu, nim technologia trafi na rynek."
Zdaniem naukowców koszt przygotowania e-książek w trójwymiarze nie jest większy od kosztów wydania tradycyjnych ebooków.

Źródło: emetro.pl

Brak komentarzy dla: “Książki w 3D... już niedługo?”

Prześlij komentarz