niedziela, 31 lipca 2011

Ponad 16 000 e-książek w Nexto.pl

Nexto.pl, jedna z największych e-księgarni w Polsce zajmująca się sprzedażą cyfrowych książek i prasy została właśnie wzbogacona o 11 000 ebooków z działu klasyka literatury. Książki są bez zabezpieczeń, w formacie ePub. Na chwilę obecną jest to największy katalog ebooków w Polsce.

Po wprowadzeniu klasyki literatury z PBI Nexto posiada ponad 16 tys. e-booków w ofercie, 1250 audiobooków i ponad 100 pozycji e-prasy. Ilość e-książek jest prawie dwukrotnie większa niż w innych konkurencyjnych e-księgarniach.

Wszystkie e-booki z działu klasyka nie są zabezpieczone, zatem można je swobodnie czytać na każdym urządzeniu wspierającym standard EPUB np. smartfonach, tabletach oraz czytnikach e-booków. Pełen katalog można przejrzeć tutaj, a e-booki kosztują 1,99 zł sztuka. Istnieje także możliwość zakupu poprzez SMS.

Dla czytelników sceptycznie nastawionych do cyfrowych książek zostały przygotowane darmowe e-booki, w których to można odnaleźć bestsellery takich pisarzy jak Aleksander Dumas, Artur Conan - Doyle, Charles Dickens, Daniel Defoe, Edgar Allan Poe, Juliusz Verne, Karol May czy Oscar Wilde. Pobrać je można tutaj.

Do katalogu księgarni Nexto dodawane są nieustannie nowe pozycje. Bestsellery takich wydawnictw jak Wydawnictwo Literackie, Czarna Owca czy Zyska i S-ka są już do pobrania w formacie EPUB.

Nexto od początku roku intensywnie eksponuje swoją mocną pozycję na polskim rynku e-publikacji. Wprowadza aplikacje mobilne (obecnie dostępna na system Android) z czytaniem w chmurze, rozpoczyna współpracę z Samsungiem, producentem foto-porównywarki mobilnej SaveUp oraz Wirtualną Polską.
Źródło: informacja prasowa

Brak komentarzy dla: “Ponad 16 000 e-książek w Nexto.pl”

Prześlij komentarz