czwartek, 27 stycznia 2011

Wirtualna Polska z publikacjami Nexto

W I kwartale 2011 roku Wirtualna Polska uruchomi sklep internetowy z e-bookami oraz audiobookami. Cyfrowe publikacje dostarczać będzie firma Nexto.pl – jeden z największych polskich dostawców tego typu treści.

Współpraca między Wirtualną Polską i Nexto.pl obejmuje przygotowanie i uruchomienie, w oparciu o rozwiązania Nexto.pl, serwisu oraz sklepu internetowego zawierającego, coraz popularniejsze na rynku polskim, cyfrowe publikacje. Całość będzie ściśle powiązana z serwisem ksiazki.wp.pl – najbardziej cenioną przez internautów witryną dedykowaną literaturze w polskiej Sieci. Miesięcznie serwis WP odwiedza blisko 660 tysięcy użytkowników* znajdując tam najważniejsze informacje, ciekawostki czy recenzje książek. Od lutego zaś – także coraz popularniejsze elektroniczne wersje poczytnych tytułów.

Jest to szansa zarówno dla wszystkich wydawców już z nami współpracujących jak i dla tych, którzy planują wejście na rynek publikacji elektronicznych – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej www.nexto.pl. Audiobooki i e-booki z oferty Nexto.pl będą dostępne w pierwszym polskim portalu internetowym i promowane poprzez kanały marketingowe Wirtualnej Polski, dzięki czemu staną się dostępne dla setek tysięcy internautów codziennie odwiedzających ten portal – dodaje Roszkowski.
Dzięki współpracy z firmą Nexto.pl, Wirtualna Polska nie tylko poszerzy i tak już bogatą ofertę skierowaną do lubiących literaturę internautów, tym razem o e-booki i audiobooki, ale także służyć im będzie kompleksową usługą w tym zakresie. To na pewno nowa jakość w Sieci – dzięki połączonym siłom Wirtualnej Polski i Nexto.pl internauta będzie miał w jednym miejscu informacje o ulubionych lekturach i natychmiastowy dostęp do nich w najbardziej mu odpowiadającej formie – dodaje Krzysztof Kilichowski, Specjalista ds. Produktów Internetowych Wirtualnej Polski.

Serwis stworzony dla Wirtualnej Polski uzupełni listę miejsc, w których nabyć można publikowane przez Nexto.pl e-booki, audiobooki oraz prasę w formie cyfrowej. Wśród nich znajduje się m.in. serwis Plusoczytelnia oraz setki innych sklepów internetowych.

Witrynę Nexto.pl oraz sklepy działające w ramach programu Nextranet już teraz codziennie odwiedza ponad 10 tys. internautów dziennie.

*za: badanie Megapanel PBI/ październik 2010
Źródło: informacja prasowa

Brak komentarzy dla: “Wirtualna Polska z publikacjami Nexto”

Prześlij komentarz