poniedziałek, 10 stycznia 2011

iPad 2 może zostać zapowiedziany już za "3-4 tygodnie"

Na zakończonych 9 stycznia targach CES, które odbyły się w Las Vegas, pokazano, że era PCtów i notebooków powoli się kończy i schedę po nich będą przejmować tablety. Na Applowskiego iPada w wersji 2, którego pierwsza wersja była prekursorem na rynku, czeka już cały świat. Ile fani koncernu z Cupertino muszą jeszcze czekać?

Według informacji podanych przez Kevina Rose, twórcy portalu Digg.com (polskim odpowiednikiem jest Wykop.pl), iPad 2 może zostać zapowiedziany już w przeciągu 3-4 tygodni. Rose na swoim blogu napisał, że posiada informację z dobrego źródła, że Apple zapowie iPada 2 w przeciągu najbliższych 3-4 tygodni, prawdopodobnie będzie to wtorek 1 lutego.

Rose napisał także, że urządzenie będzie zawierało 2 kamery, z przodu i z tyłu, a ekran będzie mógł wyświetlić obraz w większej rozdzielczości niż obecna wersja.

O plotkach o nowej wersji pisałem już na początku grudnia. W tych plotkach znalazła się informacja, że premiera może odbyć się już w kwietniu, czyli rok po premierze pierwszej edycji tabletu. Informacje o 2 kamerach i ekranie w wyższej rozdzielczości po części się pokrywają, zatem można uznać to za duży pewniak. Dodatkowo iPad 2 ma mieć łącze USB, nowy trzyosiowy żyroskop oraz dodatkową baterię, zwiększającą długość pracy na jednym ładowaniu.

Osobiście wątpię jednak, by iPad 2 powtórzył sukces "jedynki". Wszystko to spowodowane jest bardzo szybkim rozwojem i coraz większą popularnością systemu Android, który na targach CES miał swoją premierę w nowej wersji 3.0 (Honeycomb). Ta wersja została specjalnie przystosowana do tabletów. Prezentację można obejrzeć na tablecie Motorola Xoom, który według mnie bije na łeb iPada. Prezentację można obejrzeć w serwisie YouTube tutaj.

Źródło: mediabistro.com

Brak komentarzy dla: “iPad 2 może zostać zapowiedziany już za "3-4 tygodnie"”

Prześlij komentarz