wtorek, 11 stycznia 2011

Hanvon atakuje: "pierwszy czytnik ebooków z kolorowym e-papierem"

Firma Hanvon już w maju wprowadzi na Chiński rynek pierwszy na świecie czytnik e-booków, wyposażony w 9,7-calowy, kolorowy papier elektroniczny E Ink o rozdzielczości 1200 x 1600 pikseli.

Firma Hanvon stara się jak tylko może na rynku e-czytników. Sprzedaż tych dedykowanych do czytania ebooków urządzeń na rynku chińskim w 2010 wyniosła 700 tys. sztuk. Hanvon nie zamierza ani na chwilę zatrzymywać się na tej liczbie. Już niedługo zobaczymy pierwszy czytnik z kolorowym papierem elektronicznym. Model E920 będzie wyposażony w 9,7-calowy e-papier wytworzony w technologii E Ink w rozdzielczości 1200 x 1600 pikseli (200 dpi). E920 ma posiadać slot kart MicroSD (do 32GB), funkcję czytania tekstu Text-To-Speech oraz narzędzie do tłumaczenia z języka chińskiego na angielski. Bateria ma wytrzymywać 15 dni na czuwaniu lub 10 000 przewróceń stron.

Na chwilę obecną brak pełnej i oficjalnej specyfikacji urządzenia jednak już można pogratulować firmie, że prześcignęła Amazon.

Czytnik Hanvon E920 pojawi się na początku na rynku chińskim w maju br., a jego cena, to równowartość około 500 dolarów (ponad 1600 złotych).

Wideo prezentacja czytnika dostępna jest  na myvidster.com.

2 Odpowiedzi na temat “Hanvon atakuje: "pierwszy czytnik ebooków z kolorowym e-papierem"”

Anonimowy pisze...

"Na chwilę obecną" powstrzymuję sie od komentarza

Anonimowy pisze...

A już miałem kupować Kindle DX ale "na chwilę obecną się" również wstrzymam :)

Prześlij komentarz