środa, 30 kwietnia 2014

Niespodzianka dla wszystkich odwiedzających...

Mam bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy kochają czytać i pragną się podzielić swoją pasją z bliskimi. Arta Tech, oficjalny dystrybutor czytników e-booków Onyx BOOX przygotował ciekawy pomysł na prezent (np. na komunię).

Onyx BOOX C65 Storia - promocja EURO RTV AGD
Wyłącznie w sieci sklepów EURO RTV AGD można znaleźć promocję na czytnik książek elektronicznych Onyx BOOX C65 Storia w cenie 399 zł.

Czytniki Onyx BOOX z serii C65 cechują się niesamowitą prędkością i niezawodnością działania. Dzięki specjalnej wersji systemu Android, która została przystosowana do ekranów w technologii e-papieru, e-czytanie jest równie przyjemne, co wygodne.

Pewnie znajdą się tacy, którzy zapytają: "Nie lepiej kupić Kindle?" To zależy. Są tacy, którzy lubią mieć polski interfejs, polskie wsparcie, gwarancję, instrukcję użytkowania. Jest to dla nich ważne, a dla niektórych jest to mus, bo z obcymi językami są na bakier. Zatem...

Jakie korzyści dla Polskiego klienta niosą czytniki e-booków Onyx BOOX? 

Spójrzmy na poniższe porównanie.

Onyx BOOX C65 Storia Kindle Paperwhite
Ekran dotykowy w technologii e-papieru 6'' E Ink® HD nowej generacji 6'' E Ink® Carta
Rozdzielczość  1024x758 1024x758
Pamięć 4GB, + możliwość rozszerzenia o kartę nawet do 32 GB (ok. 56 000 e-książek); dodatkowo wgrane ~2 500 bestsellerów i lektur 2GB, ok. 1,25 na pliki użytkownika (ok. 1 100 e-książek)
Polski interfejs TAK NIE
Wsparcie standardu e-booków EPUB TAK + wsparcie dla zabezpieczonych ebooków systemem Adobe DRM (ADEPT) NIE
Wygodne czytanie PDF TAK (funkcja PDF re-flow) NIE
Wbudowany polski sklep z polskojęzycznymi e-bookami TAK NIE
Gwarancja i Serwis w Polsce TAK, 24 miesiące (w tym 12 miesięcy w systemie door-to-door) NIE
Wejście na słuchawki TAK, 3.5mm wyjście słuchawkowe stereo NIE
Syntezator mowy IVONA TAK NIE
Wsparcie dla formatów audio TAK (MP3, WAV) NIE
Bateria do 8 tygodni działania do 8 tygodni działania
Łączność USB 2.0, Wi-Fi USB 2.0, Wi-Fi


Oczywiście, można wspomnieć o wersji C65 AfterGlow, która, posiada doświetlenie tak samo jak Kindle Paperwhite, ale skupmy się na korzyściach z perspektywy zwykłego Kowalskiego, który ma zamiar kupić dziecku na komunię prezent.

Taki Kowalski chce czuć się bezpiecznie. Chce wiedzieć, że zakup nie będzie nietrafiony. Chce mieć wsparcie tutaj - po polsku, na miejscu. Chce przeczytać po polsku jak się korzysta z urządzenia. I jeśli, tak jak ja, jest zwolennikiem standardu EPUB, preferuje wgrywanie swoich e-booków w tymże formacie, bez konwersji, bezpośrednio na urządzenie. Chce, aby to samo robiło również jego dziecko. Klik i już.

Amazon Kindle nie jest tak idealny jak go malują. Zbiera dużo negatywnych opinii. Wystarczy poczytać.

Co Ja osobiście cenię sobie w czytnikach Onyx BOOX?

Jakość. Kilka lat temu kupiłem model X60, który służy mi do dzisiaj. Zakup zwrócił mi się już dawno, a e-booków przeczytałem mnóstwo. Był ze mną za granicą, i na innych wojażach. Nie mogę tego samego powiedzieć o np. notebookach, które kupiłem, czy telefonach lub innych urządzeniach. Ponad rok temu kupiłem siostrze model Onyx Boox i62 AngelGlow. Uwielbia go. Często widuję też ludzi w autobusach, tramwajach z BOOX'ami. To mówi samo za siebie.

Tak jak w Kindle można dodawać adnotacje, zakładki, czytać wygodnie w słońcu. Tak samo można obsługiwać urządzenie przez dotyk. Nie psuje wzroku jak LCD. Zwykłemu czytelnikowi, a takim na pewno jest młode dziecko, więcej do szczęścia nie potrzeba. Rodzic też chce mieć pewność, że zakup wytrzyma kontakt z użytkownikiem, który może mniej uważnie dbać o sprzęt, którego nie kupiło.

Zatem zapytam - nie lepiej kupić BOOX'a? ;-)

Jakie dodatkowe korzyści w promocji?

W promocji w EURO RTV AGD, klient otrzymuje:
  • rabat 100 zł na e-czytnik (cena np. w Saturnie, to 499 zł),
  • 2 500 bestsellerów z klasyki literatury za darmo (w tym wiele lektur szkolnych; może niedługo też e-podręcznik, nad którym kończy prace Ministerstwo Edukacji Narodowej?)
  • bon 35 zł do wykorzystania w księgarni Booxsource.com. To tak jak dostać 35 zł i kupić sobie bestseller z wyższej półki np. "Inferno" Dana Browna.
Ilość sztuk w promocji jest limitowana, więc radzę się pośpieszyć.

P.S:

Jeśli kogoś interesuje wersja z doświetlanym ekranem, to może nabyć wersję C65 AfterGlow. Świetne rozwiązanie dla nocnych marków.

2 Odpowiedzi na temat “Niespodzianka dla wszystkich odwiedzających...”

Jeżeli chodzi o czytniki ebook to wiadmo, że dominuje Kindle :)

Pretty Nicolet pisze...

Kindle 7 czy onyx boox storia c65? Mam dylemat i nie wiem co wybrać. Proszę o pomoc

Prześlij komentarz