poniedziałek, 29 września 2014

Booxspace - nowy portal dla pisarzy

Niedawno został uruchomiony nowy portal skupiający wszystkich pragnących zaprezentować i opublikować swoje utwory.

Booxspace.com koncentruje się na trzech obszarach:

  • Przygotowanie - udostępnia narzędzia do przygotowania książki zarówno w wersji elektronicznej jak i tradycyjnej drukowanej. 
  • Publikacja - umożliwia rozpowszechnienie i sprzedaż książki elektronicznej w sieci księgarń internetowych. Ułatwia autorowi wydrukowanie książki dzięki integracji z drukarnią cyfrową. 
  • Prezentacja - daje do dyspozycji autorowi spersonalizowaną Witrynę Autora. 

Funkcjonalności portalu podzielone są na dwie grupy, pierwsze, wymagają tylko bezpłatnej rejestracji, umożliwiają na podstawie tekstu w formacie doc, odt, rtf przygotowanie plików w formacie epub i PDF. Pliki te są gotowe do dystrybucji elektronicznej lub druku. Oprócz tego mamy możliwość przygotowania okładki korzystając z gotowych szablonów. Każdą książkę możemy opisać pełnym zestawem metadanych niezbędnych w przyszłej dystrybucji zarówno w wersji elektronicznej jak i drukowanej.

Druga grupa funkcjonalności wymaga wniesienia opłaty rejestracyjnej oraz akceptacji umowy licencyjnej, otrzymujemy wtedy dostęp do tak zwanego konta „Premium”. Posiadacze konta Premium otrzymują możliwość sprzedaży swoich utworów w wersji elektronicznej w sieci księgarń internetowych. Mają dostęp do statystyk sprzedaży dzięki którym na bieżąco wiedzą jaką popularnością się cieszą oraz jakie dostaną wynagrodzenie za sprzedane ebooki. Konto Premium umożliwia „jednym kliknięciem” przesłanie zlecenia do drukarni a zamówiona ilość egzemplarzy wydrukowanej książki dostarczy kurier.

Następnymi innowacyjnymi i ciekawymi funkcjonalnościami jest automatyczne tłumaczenie utworu oraz konwersja na format mp3 czyli audiobooka.

Portal jest wielojęzyczny (na dzień dzisiejszy język polski i niemiecki) dzięki temu ma szansę skupić autorów nie tylko z Polski a co się z tym wiąże ma potencjał rozpropagowania swojej twórczości poza granicami własnego kraju.

Ostatnią ważną funkcjonalnością oferowana przez portal Booxspace jest Witryna Autora. Umożliwia ona zaprezentowanie autorowi swojej sylwetki oraz dorobku. Autor ma możliwość prowadzenia bloga powiązanego tematycznie z publikowanymi utworami, prowadzić dyskusję z czytelnikami, umieszczać recenzje oraz informować o wydarzeniach. Autor może pochwalić się zarówno książkami już opublikowanymi (równocześnie kierując czytelnika do sklepu) oraz również tym nad czym obecnie pracuje.

Zapraszamy na stronę www.booxspace.com.

Projekt realizowany dzięki wsparciu programu Innowacyjna Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość.Źródło: Wpis sponsorowany

Jedna odpowiedź na temat “Booxspace - nowy portal dla pisarzy”

bookandwalk pisze...

Ciekawe przedsięwzięcie. Przyznam szczerze, że nie spotkałem się z tym wcześniej. Śpieszę na stronę serwisu.

Prześlij komentarz