sobota, 13 grudnia 2008

Jak czytać ebooki na iPodzie?

Pamiętam kiedy czytanie książek było jednym z moich ulubionych zajęć w chwilach wolnych od pracy. Dziś książki czytam online, co sprawia że nie mam czasu bądź chęci by zainteresować się tradycyjną, papierową wersją książki. Natychmiastowy dostęp do informacji sprawia, że pójście do księgarni jest nie lada wyczynem, bo po co się ruszać skoro książki łatwo można ściągnąć w minutę?

I nawet kiedy już kupię jakieś książki np. klasyki takie jak Duma i uprzedzenie i Ulysses James Joyce to i tak są one dostępne całkowicie za darmo na Project Gutenberg, który oferuje tysiące(!) ebooków do pobrania na komputer albo Treo. Te książki możesz "załadować" na swojego iPoda za pomocą użytecznego programu iPod eBook Creator, konwertującego duże pliki tekstowe do kompaktowych rozmiarów, które później można czytać w sekcji Notatek.

Dla osób preferujących czytanie blogów i e-gazet, mam kolejny użyteczny program. iPod Notes Packager to aplikacja online, konwertująca każdą stronę WWW w pliki tekstowe pod iPody. Po prostu wprowadzasz adres URL, klikasz przycisk "here" a aplikacja sama tworzy plik zip na twoim komputerze. Kiedy go rozpakujesz, znajdziesz folder z gotową zawartością, który przesyłasz do iPoda. Teraz możesz się cieszyć z posiadania swoich ulubionych stron gdziekolwiek jesteś.

Jeszcze lepszą opcją jest Odiogo, który konwertuje wiadomości RSS do formatu audio. W ten sposób możesz słuchać New York Times, Cnet News bądź też innych podczas jazdy.

źródło: Yahoo! Tech, tłumaczenie: Adam K.

7 Odpowiedzi na temat “Jak czytać ebooki na iPodzie?”

podpisany pisze...

W pełni popieram czytanie książek na iPodzie/iPhonie. Dorzucę jeszcze jedną rewelacyjną aplikację, którą można ściągnąć z iTunes - jest to Stanza. No bomba program. Daje możliwość pobrania darmowych książek z serwisu Feedbooks.com, który swoją drogą wspierany jest przez Gutenberg Online. Cała masa książek do wyboru, w tym parę polskich, kończę, bo wyjdzie, że promocja:-)

Anonimowy pisze...

a jak wgrać ten plik przez itunsa do ipoda/iphona?

pingwin lodowy pisze...

co, kiedy ipod nie czyta polskich znaków?

Anonimowy pisze...

@pingwin lodowy: ???

Anonimowy pisze...

wszysto fajnie stanza jest rewelacyja... tylko czemu od zawsze z ipodem jest ciagle ten sam problem.. czemu nie da się najzwyczajnies w swiecie czegoś wrzucic na ipoda... mam na pc ebooka ktorego chce sobie poczytac.. jak go przeniesc i otworzyc w stanz'ie nawet zawieszalem ten plik w sieci.. i podawalem w stanzie adres url do pliku pdf a i tak nie chcial tego sciagnac...

Anonimowy pisze...

Czy działają te aplikacje w ipod nano ?

Anonimowy pisze...

Kurcze.. Kiedy kopiuje ebooka do folderu notatek na ipodzie, to wyświetla mi się w jak najkleopszym pożądku z Polskimi znakami , ALE... wyślwietla się jedna czy dwie strony książki.. tak jakby tekst był ucięty bo liczba liter w notatce była ograniczona. O co biega? Da się to jakoś przestawić , żeby odczytywało całą ksiażkę?

Prześlij komentarz