poniedziałek, 30 sierpnia 2010

19-calowy e-papier od LG już niedługo?

e-gazeta od LG już niedługo na rynku?
Jak podaje komputerswiat.pl, LG chce zacząć produkcję elastycznych wyświetlaczy produkowanych na bazie e-papieru. Nie byłoby w tym nic "dziwnego" gdyby nie rozmiar, który ma sięgać 19-cali.

Koreańska korporacja LG, zamierz konkurować z pionierem na rynku e-papieru, tajwańską spółką E-Ink, która produkuje wyświetlacze dla czytników Amazon Kindle. LG ma za cel stworzyć coś świeżego - e-gazetę. Pomysł, jako taki, nie jest nowy gdyż pisałem o podobnym już o wiele wcześniej tutaj. Był to czysty koncept półprzeźroczystego ekranu. LG zamierza jednak przenieść owy relatywnie podobny pomysł do świata realnego.

Celem jest stworzenie e-papieru o grubości nie przekraczającej pół milimetra! Taka 19 calowa e-gazeta ważyłaby nie więcej niż 130 g. Można by na niej przeglądać witryny internetowe, elektroniczne wydania w formacie PDF, lub nawet elementy multimedialne.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy urządzenie ma posiadać ekran kolorowy czy też monochromatyczny. Według raportu amerykańskiej federalnej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), LG będzie w stanie wprowadzić tego typu produkty na rynek jeszcze przed końcem tego roku.


Źródło: komputerswiat.pl

Brak komentarzy dla: “19-calowy e-papier od LG już niedługo?”

Prześlij komentarz