poniedziałek, 6 grudnia 2010

Google eBookstore wystartowało!

Długo zapowiadany sklep z e-bookami od Google oficjalnie wystartował. Na razie tylko dla mieszkańców USA.

Google przechwala się, że dzięki http://books.google.com/ebooks znajdziemy dostęp do ponad 3 milionów e-książek, jednak większość z nich, to pozycje darmowe z wolnej domeny - chociaż jakby na to nie patrzeć - darmowe nie znaczy przecież gorsze.

Dostęp do płatnych pozycji w Google eBookstore mają jedynie mieszkańcy USA, a reszta świata musi poczekać na nieokreśloną datę w 2011 roku. Po wejściu na stronę sklepu pojawia się informacja:  

Najnowsze e-Booki Google nie są jeszcze dostępne w sprzedaży w Twojej lokalizacji. Google współpracuje z wydawcami z całego świata, aby umożliwić Ci zakup najnowszych e-booków znanych autorów. Tymczasem nadal możesz przeglądać miliony e-Booków Google, które są bezpłatne lub należą do domeny publicznej, oraz bez wysiłku czytać je na wybranym urządzeniu.

Ciekawym rozwiązaniem jest "cloud-based model of consumption" czyli konsumpcja literatury w chmurze, a mówiąc słowami laika - można czytać książkę niezależnie od miejsca i urządzenia. Bez różnicy czy jest to telefon, tablet czy czytnik e-booków - czytamy, przerywamy i zaczynamy ponownie czytać na innym urządzeniu bez żadnych komplikacji. Wielu producentów np. Amazon czy Sony wymusza swój format cyfrowej książki przez co e-booków kupionych w Amazon (Kindle) nie przeczytamy na czytnikach Sony. Taka wieloplatformowość ma sens i tutaj wielki ukłon w stronę Google.

Serwis zapowiada się na duży sukces, jednak o tym zadecydują sami klienci.

Wideo prezentację Google eBookstore można obejrzeć w serwisie YouTube.


Źródło: antyweb.pl

Brak komentarzy dla: “Google eBookstore wystartowało!”

Prześlij komentarz